Pasaporta damga vurulması opsiyonel mi?

Avrupa'da bir ülkeden başka ülkeye geçiş yapıyorum.
Pasaport polisine mühür basmasanız veya bilete bassanız olur mu diye rica edebilir miyim?
Erasmus olduğum için hibede biraz kesinti olacak yoksa. Dersim yok ama kanıtlamam çok zor olacak öbür türlü.

Schengen icinde gezecekseniz muhur degil polis bile gormeyebilirsiniz...

  • luchetti  (09.04.17 19:48:41)
Polonya'dan İspanya'ya gideceğim

  • hadi ya la  (09.04.17 19:51:23)
avurpa icindeki ucuslar ic hat ucusu gibi. pasaport polisi filan yok girip cikiyosun izmir istanbul gibi

  • seljax  (09.04.17 19:56:05)
iç hat uçuş gibi aynen. pasaporta damga vurulmaz. ama bilet çıktısını damgalatmak gerekiyormuş sanırım.

  • cekilmis gayfe  (09.04.17 19:59:39)
Schengen ici ucusta damga, pasaport kontrolu filan yok.

Ryanair in kendi keyfi uygulamasi var sadece, bileti gidip ryanairciye kaseletiyosun. Resmiyeti olmayan bisey o. Ryanairle alakali sadece.
  • kuehles blondes  (09.04.17 20:05:45)
pasaporta da bakıyolar o kadar da diil küles :) kimlik hesabı tabi

  • cekilmis gayfe  (09.04.17 20:08:10)
@cekilmis
pasaporta bakma olayi gatede ya da checkinde yapilan bisi. Biletteki isimle uyuyo mu diye muhabbetten.

Polis tarafindan yapilan, damga basilan bir pasaport kontrolu schengen ici ucuslarda yok.
  • kuehles blondes  (09.04.17 20:11:32)
he biz de yok diyoz ne artisleniyon?

  • cekilmis gayfe  (09.04.17 20:12:44)
Pasaport polisi gormuyor diye kesin bisey de yok aslinda, mesela fransa ohal surecinde oldugu icin bazen schengen ici ucuslarda da pasaport kontrolunden geciriyor yolculari polis marifetiyle. Ama davga vurulmasi her halukarda imkansiz.

  • luchetti  (09.04.17 20:58:57)