bad sector

bilgisayarda bad sector oluştu windowsu güncelledim ve makina kağnıya döndü 15 dk da win 7 açılıyor. bir program vasıtasıyla önce hard diskin sağlık durumuna baktım %93 mükemmel diyordu sonra bad sectorleri tespit edip onları işaretleyen bir programla tarattım ilk 3 sector arızalıydı bu program onardığını iddia etti hatta hepsini onardı sonra sağlık durumuna baktım %98 mükemmel olmuştu fakat windows hala açılırken zorlanıyor 640 gb disk c:200 d:400 şeklinde bölmüştüm programa göre sorun iskin orta kısmına kadar yaşanıyor yani parçalı değilde ilk kısımda sıkıntı var. beni 2 3 ay daha idare etmesi lazım yeni hard disk alana kadar önerileriniz nedir ne yapmam lazım ?

windows mu zarar gördü diyeceğim ama görse hiç açılmaz acaba windows bad sectorlu alana kurulu oldugundan diski okurken zorlanıyor o nedenle mi böyle sapıtıyor. bana bad sectorlu alanı işaretleyip tamamen kullanım dışı bırakacak bir program lazım. sonra temiz bi kurulum yapacağım.

bad sector olup sağlıklı çalışan hdd zaten olamaz. madem program bad sectorleri işaretledi öncelikle disk birleştirmeyi dene bakalım sonuç ne olacak.

  • deligine yuvarlanmis tavsan  (09.04.17 00:05:26)
yazılımsal bad sector diye de bir şey vardı sanki. hard diskinde fiziksel bir zarar yoksa düzeltebilirsin.

  • sensible soccer  (09.04.17 00:07:27)