sorum front-end developerlara

html ve css biliyorum. php orta düzey bilgim var. backend değil de front-end daha çok benlikmiş gibi geliyor. bu durumda olan bana ne tavsiye edersiniz? javascript öğrenince kendime front-end developer deyip bir yerde işe girebilir miyim? bu konuda yönlendirilmeye ihtiyacım var. teşekkürler.

Front end icin en onemli dil JavaScript. Ama sadece javascript ogrenmek yetmez, javascript altinda bircok framework var.

Bence bir front end developer sunlari bilmeli;
- html
- css
- http ve http request/response headers
- javascript temelleri
- jquery
- Modal-View-Controller (MVC) konsepti
- Javascript design patterns (tasarim sablonlari)
- Yazilim gelistirme methodolojileri Agile, Scrum, Waterfall vs.
- Responsive web temelleri

*Iyi bir front end developer sunlari bilmeli
- React.js veya AngularJS den herhangi birini
- Typescript ve/veya EcmaScript6 (EC6)
- Grunt
- Npm
- En az bir test framework (Jasmine, Mocha, veya JSUnit)
- Test Driven Development (TDD)
- En az bir css dili (Less veya Sass)
  • emrahday  (09.04.17 01:11:15 ~ 01:12:58)
Angular.js sadece bunu çok iyi öğrensen hayatın kolaylaşır.

  • gezegen olan pluton  (09.04.17 01:22:04)