Uyumamak için

Arkadaşımın sorusunu aynen alıntılıyorum:

"Benim bu gece sabaha kadar uyumamam ve kafam çalışır bir şekilde oturabilmem gerekiyor...

Sabah 9da ödev teslimi var, o saate kadar da ancak yazabileceğim ödevi sanırsam, finallerden dolayı uyku düzeninin içine edilmiş bi durumda,dün gece 7 saat filan uyudum sabah 11de kalktım ama bu gece kesinlikle uyumamam lazım

Bilgisayar basındayım sabahtan beri, 1 saat kadar önce uyku bastırmaya başladı bile, 2 kupa kahve ve 1lt kola tükettim, ama fazla götürmeyecek gibi..

Acil tavsiyelerinizi bekliyorum..."

2 saat uyusun zamanı varsa. kalkamayacak gibiyse de biri kaldırsın. başka türlü zor dayanır.

  • lemmiwinks  (06.01.10 20:32:46)
Elma bu konuda kahveden etkilidir. Redbull da deneyebilir o sağlam bir uyarıcı.

  • aranan hayvan  (06.01.10 20:37:48 ~ 20:37:57)
lanet bir kokteyl vardi tam hatirlamiyorum bilenler yazsin ama soyle bisey olmali:

redbull + kahve + aspirin.
  • cench  (06.01.10 20:39:04)
pharmaton vitaminler dehşet. 2 saat uykuyla tüm gün zinde oluyor bünye uygunsa.

  • exexex  (06.01.10 20:59:40)
2.5 litre kola aralarda kahve

  • mr fusion  (06.01.10 21:14:19)
ıvır zıvıra gerek yok...arada balkona çık temiz hava al...kapalı alanda fazla durma yada sık sık havalandır..bende sen gibi böle durumlarda uyumamayı tercih ediyorum..hatta sınav zamnı 4 gün hiç uyumadan yaşadım:)kola kahve falan abartma derim mideni delersin...uyku basınca yapacak başka bişey bul,mısır patlat...

  • action_f0rever  (06.01.10 21:20:21)
yirmi dakika uyuyacak... sonra kalkacak ve kendini guzel hissedecek. iki saat sonra uyku atagi gelirse bi yirmi dakka daha.... beynine baska turlu hukmun gecmez, gozu acik ruya gormus biri olarak soyluyorum, en verimlisi 20 dakika mola :)

  • no avalon  (06.01.10 21:47:46)
histamin analoglarını deneyebilirsin.

  • hebelehubu  (07.01.10 14:21:07)