spora yeni başlama ve ağrılar

er kişiyim. en son 5 sene önce spor salona gitmiştim o da 4 ay kadar sürmüştü. tam kıvama gelmişken bırakmıştım. şimdi tekrar başladım. yarın 5. günüm olacak ve ağrılar halen devam ediyor. tam olarak ne zaman geçer bu başlangıç ağrıları?

bir de yeni başlayan birine en kısa sürede sonuç alabilmesi için ne tavsiye edersiniz?

şahsen ben ilk zamanlar birkaç gün düzgün yürüyememiş, kollarımı tam açamamıştım. gün aşırı git başlarda. antremana başladıktan sonra, yani kaslar biraz ısınınca, ağrı geçiyorsa sıkıntı yok, ama antreman süresi boyunca devam ediyorsa uzman birine danışsan iyi olur. 5 günde kaç antreman yaptın? her gün çalışmak ta iyi değil ağrılar için, 1 gün çalışıp 3 günden fazla ara vermek te. kısa sürede alınan sonuçlar genelde kısa sürede kaybediliyor.

  • ligussaraa  (06.04.17 21:01:54)
10 güne geçer belki o kadar bile bulmaz ama eğer bırakır sonra tekrar başlarsanız yine ağrılar devam edecek en baştan başlayacaksınız. Ağrıları geçirmenin en iyi yolu antrenmanlara devam etmektir.
En iyi sonuç almayı geçtim doğru teknikte yapmalısınız. En ufak yanlış harekette geri dönülmez sonuçlara sebebiyet verebilirsiniz. Daha iyi sonuç alıcam diye maksimum kaldırabileceğiniz kilo 50 iken 60 kg denerseniz sakatlanırsınız. Sizi çalıştıran kişinin besyo mezunu olmasına dikkat edin.

  • powerpufgirl  (06.04.17 22:48:00)
Geçmek üzere. Kısa sürede sonuç almak diye bir şey yok.

  • arnold schwarzeneger  (07.04.17 11:01:58)