Ben bu olayın hurafe olduğunu düşünüyordum :O

Bu tarz şeylerin hurafe olduğunu düşünüyordum. Özellikle tıpçı arkadaşlar bilgilendirirse merak/ımız giderilsin.

www.hurriyet.com.tr

Haberdeki olay nasıl meydana geliyor?
Bahsedilen ilaç nedir? Bu kenetlenmeye mi öncülük etmiş? :O

(bkz: vajinismus)

  • g7mor  (06.04.17 10:40:23)
(bkz: cinsel ilişki sırasında kilitli kalan çift)
Bir de bu vardı geçenlerde.
Edit: oha aynısıymış, Cumhuriyet Kenya'da olağan bir vajinismus olayı olarak aktarırken, Hürriyet Haiti'de işin içine entrika sosu da eklemiş.
  • zwiegesprach  (06.04.17 11:07:18 ~ 11:10:08)
@g7mor & @zwiegesprach, vajinusmus ilişkiye girememe durumu değil mi? Burada ilişki yaşanmış ama kenetlenmişler. Vajinusmus olsa bizim ülkede bu sorunla mücadele eden çok fazla insan var. Elbet yaşardık bence. Bir de hayvanlarda vardı sanıyorum böyle bir durum.

  • dessy  (06.04.17 11:10:09 ~ 11:10:38)
Tıpçı değilim ama vajinal kasların kasılı kalmasıyla bu sorun yaşanmış olabilir, köpeklerde de oluyor ya hani ayrılamıyorlar:p

  • peggy  (06.04.17 11:14:03)
@dessy
Vajinismus temelde vajinal kasların istem dışı kasılması olduğundan dolayı, ilişki sırasında gerçekleşince böyle kilitlenmeler olabilir, diye düşünüyorum. Tıpçı değilim, eyyorlamam bu kadar.

  • zwiegesprach  (06.04.17 11:15:48)
vajinismus'un şu alakası var. vajinismus vajina kaslarının istem dışı kasılarak ilişkiye izin vermemesi. penis dışarıdayken kasılırsa içeri giremiyorsun. penis içerdeyken kasılırsa da çükü kapıyor, dışarı çıkaramayıp böyle kalıyorsun.

jinekolog bir sözlük yazarı olan gyne'in yazdığı üzere bilinen böyle bir ilaç yok.
  • kibritsuyu  (06.04.17 12:23:42 ~ 13:46:11)
  • filteria  (06.04.17 12:24:37)
Ben nedense gozumde canlandiramiyorum. O kaslar nasil cikmaya izin vermecek kadar kasilabilir, yani kadini sirtindan tavana assan adam altinda sallanacak mi tam anlayamiyorum

  • joelskellington  (06.04.17 16:16:58)