Her gün 1 öğünde 100gr et döner yersek ne olur?

Bir ay boyunca her gün

Zararı olur mu? Ne olur

3 kilo et döner yemiş olursun.
ortalama 16,5 TL'den 495 TL ödemiş olursun.
ortalama 800 kaloriden (yanındaki bulgur pilavını herkes yiyormuş) 24000 kalori almış olursun.
yakması için ortalama 70 kiloluk bir bireyin 343 km koşması gerekir.
yakamazsa, göbüş olur. kötü kolesterol yüksek olur.
yeterli su içmezse cildi mokoko da olur.
  • stewie  (05.04.17 14:56:01 ~ 14:56:31)
Yanında ne yediğine bağlı.

  • arnold schwarzeneger  (05.04.17 15:06:48)
gut olursun

  • 1917  (05.04.17 15:52:19)
Sürekli yapsan gut olursun da, 1 ayda bi bok olmaz. Hele yanında pilav ekmek tarzı şeyler yemezsen kilo bile verirsin.

  • noluyo yaa  (05.04.17 15:54:13)
Ömrünün sonuna kadar her gün 100 gram et döner yesen de bir şey olmaz, günün geri kalanında ne yediğine bağlı sonuçlar.

  • angelus  (05.04.17 15:55:34)
e çoğu sporcu zaten yiyor. 100 gr dan daha fazla yiyen var. 3 öğün yesen 300 gr. yarım kilo bile değil.

  • tute  (05.04.17 15:57:51)
her gun yarim kilo et yiyorum iki yildir. sikinti yok.

  • alperz  (05.04.17 16:01:28)
Ben yapıyorum ve diyetteyim et döner olmasa kuzu şiş vs yiyiyorum öğlenleri tabi ekmeksiz pilavsız :).Kilo veriyorum.

  • mithrilfender  (05.04.17 16:08:19)
uzun yıllardır et yemediğim gün yok gibi, gut falan da yok. Gün içindeki diğer alınanlar önemli+1

  • candanag  (05.04.17 16:25:17)
Guta neden olan şey ürik asit artışı. Bunun da et yemekle ya da proteinin senteziyle bir ilgisi yok. Ürik asit artışı şekerle, büyük oranda fruktozlu gıdaların tüketilmesiyle oluşuyor. Bu fruktozlu gıdalara sentetik frutozla birlikte doğal meyve şekerleri de dahil. Yani et yedim gut oldum diye bir şey yok. Bir insanın protein nedeniyle gut olması için her gün kilolarca et yemesi gerekir ama kilolarca fruktoz tükemesine gerek yoktur, düşük miktarlar bile (Günlük 50 gram civarı) düzenli alındığı takdirde guta neden olabilir. Et=Gut çıkarımı ellili yılların bilgisi.

Biraz da teknik kısma gireyim, herkes anlamayabilir ama özetle şöyle oluyor: Sisteme fruktoz girdiğinde, fruktoz fruktokinaz isimli enzim aracılığıyla fruktoz-1 fosfat'a dönüşür. Bu işlem sırasında bizim enerji birimimiz olan 3 fosforlu ATP bir fosforunu kaybeder, bu fosfor da fruktoza geçer. Birey sürekli fruktozlu gıdalar tükettiğinde, hücrelerdeki enerji birimi ATP'ler de sürekli fosfor kaybetmeye başlıyor. Bu üç fosforlu ATP'ler iki fosforunu kaybedince tek fosforlu AMP'ye dönüşür. Bu AMP'lerde yıkıma uğradığında ürik asit oluşur. Fazla ürik asit artışı da gutun en önemli nedenidir. Proteinin değil de fruktozun guta neden olmasının sebebi teknik olarak bu.
  • angelus  (05.04.17 16:44:33)
hiçbirşey olmaz, 100 gr et herhangi bir şeye etki edecek kadar fazla değil. en fazla sıkılırsın ama.

  • eindaclub  (05.04.17 18:36:50)