flüt temizliği (yan olanı)

özellikle bilenlere, bu işle uğraşmışlara soruyorum:

ağızlık gümüş kaplama geri kalanı muhtemelen krom bir flüt var elimde. bir, bir buçuk ay kadar açıkta kaldı, kullanılmadı. şimdi her yanı kahverengi, kızıl pasımtrak lekelerle kaplı.

tek başıma lekeleri çıkarmak için en kolay yöntem ne olur acaba?

lekelerin nasıl oluştuğu/ne olduğu çok önemli aslında. eğer gümüş olan yerleri karardıysa, kendiniz temizleyemezsiniz. hatta kimse eski haline getiremez. temizlemebilir fakat parlamazlar eskisi gibi.
fakat ufak tefek lekeler nemli bir bezle kolayşıkla gidebilir.
oksitlenmiş ise, gümüş parlatıcı kullanarak silmeyi deneyebilirsiniz. migrosta güzel bir parlatıcı var, markası goddard's. bundan çok çok az kullanabilirsiniz.
flüt değerli ise kendiniz işlem yapmasanız daha iyi olur. son olarak, mesuliyet kabul etmem bu yorumda yazanlar için.
  • jamiro  (04.04.17 21:33:20)
jamiro, peki diş macunu karbonatı karıştırıp diş fırçasıyla şey etsem? tek korkum tuş altlarındaki zımbırtıların ve mantarların ıslanması, nemlenmesi.

değerli bir flüt değil, trevor james in vivace modeli. gümüş sadece kaplama olarak ağızlığın yer aldığı parçada var.
  • issiz karga  (05.04.17 01:16:33)
travor james vivace'ler de oldukça değerli olmaya başladı:) İlk geldiği zamanlar 500 liraydı:) şimdi 3 kat daha pahalı.

diş macunu ve karbonat neden karışıyor onu tam anlamadım. ben diş macunu falan sürmezdim yerinde olsam. zaten çok işel yarayacağını da sanmıyorum. yine de deneyebilirsin. ben bir şey öğrendim mi hemen anında deneyen tiplerdenim ama sonucu ne olursa olsun katlanabilirim:)

öyle biriysen dene.
  • jamiro  (06.04.17 00:27:10)