etsy'den alışveriş yapmak

merhaba,
daha önce hiç böyle sitelerden alışveriş yapmadım. amazon, ebay vs.
anneye anlatır gibi anlatabilecek birileri var mı?
ödemeyi kk ile yapıyoruz sanırım. kargo nasıl geliyor, ne kadar kargo ücreti ödüyoruz? yurtdışından gelecek ürün için gümrük vergisi vs ödeniyor mu?(gerçekten bu işlerden hiç anlamıyorum)
ürünü beğenmezsek iade edebiliyor muyuz?

KK ile yapıyorsunuz. Kargo ücreti ürünle beraber peşin ödeniyor ve ne alacağınıza göre gümrük vergisi de kargo ücreti de değişir.

30 euro idi sanırım en son gümrük vergisi sınırı.
  • inannas jofn  (04.04.17 16:07:19)
Ben de ekleme yapayım; uluslararası alışverişlerde iade sıkıntılı bir şey. Her şeyden önce süreç çok uzun. Ayrıca Etsy ve Ebay gibi yerlerde iade bedelini siz ödeyeceksiniz ki standart posta ile bile bu ücret oldukça yüksek çıkabiliyor.

Alacağınız şeyin ne olduğu da önemli, muhtemelen biliyorsunuzdur ama bazı şeyler (Cep telefonu, kozmetik, besin takviyesi vb.) bedeli ne olursa olsun gümrükten geçmiyor; yani vergisini ödeyip alma hakkınız da yok.
  • salihdt  (04.04.17 19:48:27)