hesaba para gönderildikten sonra geri çekilebilr mi?

merhaba,

arabamı satışa çıkardım fakat dolandırıcılarla ilgili çeşitli senaryolar duyuyorum ben de merak ettim. adam diyelim ki hesabıma parayı gönderdi ben de hesabımda parayı gördüğüm anda noterde imzayı atıp aracın satış işlemlerini yapabilir miyim yoksa adamlar yanlış hesaba para gönderdim diye müşteri temsilcisiyle irtibata geçip parayı geri çekebilirler mi? yüksek tutarlı işlemlerde böyle bir olay varmış diye duydum internette de benzer şeyler yazıyor emin olamadım.

EFT'de iptal mümkünse yandık. nasıl güvenicez ya. elden parayı getirmesi belki en mantıklısı ama o da sakat. neyse şubeden beraber havaleyi yaptıktan sonra notere gitmek en mantıklısı gibi duruyor.

  • eski solcu  (04.04.17 16:58:19)
elden asla para almayın. sahte desteleri kitlerler. araba satışında sahte para çok kullanılıyor. parayı hesabınızda görün, gerekirse alıcı ile beraber çekin ve notere gidin.

  • rosencruz  (04.04.17 17:07:29)
süper bir çözüm de alıcı-satıcı bankaya birlikte gidip nakit parayı birlikte satıcı hesabına yatırmak. böylece hem parayı elden nakit almış oluyorsunuz hem de para yatırılırken sahte olup olmadığı kontrol edildiği için sıfır sorun riski ile işlem bitiriliyor.

  • tukenmez adam  (04.04.17 17:25:10)
bu işlem şöyle oluyor. satıcı ve alıcı beraber bankada paraya bloke koyuyor. sonra noterde imzalar atıldıktan sonra alıcı blokeyi kaldırıyor sen de kaldırıyorsun ve paranı alıyorsun. diyelim ki adam blokeyi kaldırmadı, sorun değil çünkü o da o paraya dokunamayacak sen blokeyi kaldırmadığın sürece.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (04.04.17 17:29:26)