Eve geldiğinde wifi'yi açmayı unutan var mı?

Selam.

Bazen eve geldigimde telefonda wifiyi açmayı unutup mobil veri açıkken vidyo falan açıyorum. Farkettigim an 200 300 mb gitmiş oluyo en az. Böyle bişey başınıza geliyo mu?

bu duyuruyla fark edip actim, allah razi olsun.

  • ateistanbul  (04.04.17 05:21:03)
Birkaç kere denk geldi. Normalde mobil veriyi hep açık tutuyorum, hiç kapatmıyorum. Bazen çakışma durumlarında kapattığımda, normalde kapatıp açmadığım için açmayı unutup tüm kotayı yiyorum bir güzel ama her ay değil.

  • aychovsky  (04.04.17 05:36:55 ~ 08:22:28)
valla hiç unutmadım sanırım. bu tarz ufak şeylerde baya takıntılıyım zaten. telefonum hayatımda önemli bi yer tuttuğu için eve girmek=wifi açmak benim için hatta

  • nundu  (04.04.17 06:01:21)
uygulaması vardı. evin konumunu tanıtıyorsun, ve eve gelince wireless açılıyor. tabi apartmanın kapısında açılacak haliyle zira gps mantığı var programda.

  • liriamer  (04.04.17 07:32:27)
Wifi degil de mobil veriyi kapatip acmayi adet edinerek bunun onune gecilebilir sanirim.

  • fin  (04.04.17 07:59:54)
Geliyor, hatta bazen telefonla bir süre bakışmama sebep oluyor. Ufak bir dram yaşanıyor o an.

  • clones  (04.04.17 08:47:03)
wifi'yi neden kapatıyorsun ki? hiç kapatmadığım için başıma da gelmiyor.

  • sta  (04.04.17 08:56:50)
wifi neden kapalı duruyor ben de anlamadım. benimki de hep açık.

  • sir gawain  (04.04.17 09:12:17)
wifi, mobil veri, bluetooth hep açık. açıp kapamayla uğraşmıyorum.

  • battal gemalmaz  (04.04.17 09:24:43)
bunun için IFTTT tarifim var. belli bir alana geldiğimde wifi'yi açıyor.

  • Ufuk  (04.04.17 09:26:19)
Wifi sürekli açık kalınca, bağlanabileceği bir ağ yoksa, sürekli ağ aradığı için pil daha hızlı bitiyor. Ondan ben de kapatıyorum artık ev dışında. Dün akşam ben de unutmuşum.

  • arnold schwarzeneger  (04.04.17 09:32:34)
O benim. Hep unutuyorum. Bazen de evdeki internet yavas oluyor, bilerek kapatip mobilden kullaniyorum.

  • stavro  (04.04.17 10:06:00)
benim wifi hep açık. eve gelince otomatik bağlanıyor böylece

  • alaimisema  (04.04.17 10:15:18)
bende wifi hep açık.

  • elorelia  (04.04.17 10:30:52)
wi-fi açma değil de bir keresinde telefonu şarj olsun diye bilgisayara bağladım. onun da hotspot'ı açıkmış. normalde evde fiber var. HD dizi izliyorum takılıyor (o zaman 4.5G yoktu). Ben diziyi izledim bitti. Sonradan farkettim hotspot'tan giriyormuş internete. 1 GB falan girmişti 1 saatte.

  • himmet dayi  (04.04.17 10:42:07)
nfc tagleri kullanabilirsiniz

  • foster  (04.04.17 10:47:48)
faydali bir duyuru oldu. mobil veriyi acip kapatiyorum. sikca da unutuyorum. uygulama olayi iyiymis.

  • jimicik  (04.04.17 10:47:58)
İphone' da böyle sıkıntılar yok gardaş. Wifi' yi bulduğu an hücreseli görmezden geliyor.

  • hayde bre  (04.04.17 14:56:46)
androidde de wifiyi görünce datayı direk ordan çekiyor. sorun zaten wifi kapalıyken. ben bunu ayda bir falan unutabiliyorum ve internet paketim su gibi gidiyo. dedim böyle bir uygulama olsa fena olmaz. bilgim yok pek ama yapmayı denicem, hem öğrenmiş olurum. yaparsam indirirsiniz heralde sizde..?
sonuçta YERLİ VE MİLLİ olan varken iftt falan kullanmak ayıb olur dimi ?!?!? :))

  • klar  (04.04.17 18:50:08 ~ 18:50:39)