53 liraya düşen gss primi

53 liraya düştü diye reklam dönüyor ama bende daha önce 65 lira olan prim, 71 liraya çıkmış 2-3 ay önce. bu nasıl iş? sizde de böyle mi? konuşup düzelttirmek mi lazım?

nisanda mı ne düşecek deniyordu.

  • blue eyes white dragon  (31.03.17 21:53:27)
Evet bende de böyle oldu, sanırım zam geldi 2 3 ay öncesinde ve 71 liraya çıktı aylık borcum. Totalde 495₺ borcum vardı, şimdi sizin sorunuzu görünce tekrar baktım ve her şey 0 görünüyor. Ödenen, ödenmeyen, tahsilinden vazgeçilen vs. her kalem sıfırlanmış. Sanırım yine bir oyun yapıyorlar, referandum öncesi yeniden hesaplayıp düşürürler borçları muhtemelen, sonrasında süründürmeye aynen devam.

  • md11  (31.03.17 22:07:27)
Borç miktarından emin değilseniz ve ödemeniz gerekiyorsa hastaneye gidebilmek için, önce sgk'ya uğrayıp güncelletin borç durumunuzu, sonra ödeyin. Ne yaptıklarını kendileri de bilmedikleri için sürekli bir değişim oluyor. Her sgk'ya gidişimde borcum yüzlerce lira azalıyor.

  • md11  (31.03.17 22:09:39)
henüz düşmedi düşecek sanırım bu aydan sonra güncellemeye başlayacaklar

  • clones  (31.03.17 22:37:28)
benim çalışmadığım 5-6 aylık dönemden kalan borcum vardı. geçenlerde sıfırlandı. şimdi baktım hala sıfır.

  • spirit crusher  (31.03.17 22:47:53)
referandum sonrası eski fiyatına döner merak etmeyin.

  • burya  (31.03.17 22:50:24)
Ahahah benim de borclar sifirlanmis :-) umarim ref. sonrasinda geri gelmez o borclar.

53 lira degismez bence. Ne kadarlik bir kesimi yansitiyor bilmiyorum ama surekli olarak kimsenin prim odemedigiyle ilgili espriler donuyor internette.
  • ahm1  (01.04.17 02:14:02)
Hay ulan. Spas mustehaklik sorgulamada da soyle yaziyor

"Kendisi veya üzerinden sağlık yardımı aldığı yakınından borçlu gözükmektedir.Provizyon verilememiştir."
  • ahm1  (01.04.17 02:16:31)
şimdi baktım 3500 lira civarı olan borç sıfır görünüyor.

  • orpheus  (01.04.17 02:40:14)
Valla borcun sifir gozukmesi bir anlam ifade etmiyor, zira ben su an muayene olamam. Spas yazip bir bak istersen provizyon veriliyor mu diye.

Bu arada sunu sorayim: yarin mr cektirecektim, benim bu provizyon verilememesi durumu, etkiler mi? Mr'in onunde bir engel olur mu?
  • ahm1  (01.04.17 10:49:31)
Provizyon olmayınca herhangi bir işlem yaptıramıyorsunuz malesef. Yani mr işi yatar ya da parayla çektirirsiniz. Bir ihtimal sgk'yi ararsanız borcum yok ancak provizyon alamıyorum diye açarlar sistemi ve işinizi halledebilirsiniz. 170 herhalde SGK numarası.

Ayrıca borçlar silindi diye sevinmeyelim, iki üç gün sonra güncellenmiş halde çıkar karşımıza o rakamlar muhtemelen. :)
  • md11  (01.04.17 12:24:05)