televizyon alacam ne alayım

bu işlerden baya uzak kaldım. yardım edebilcek olan varmı.

bir kere lg marka istiyorum.

baktım 3 çeşit var.
oled tv: sanırım bu kavisli ekranı olanlar. bunları istemiyorum
bunlar harici ultra hd ve full hd olanlar var
ultra hd 4k anladığım kadarıyla gerekisz
full hd daha mı uygun gözükoyr.
50 yada 55 inç düşünüyorum, ne derseniz? bi de samrt mı olcak ne olacak

tv yapmak istediklerim:
film izleme, cepten tv ye bağlanma, tv den internete bağlanma, blutooh ses sistemi için... )

biraz gelecege de yatirim yapmak istiyorsaniz 55 inc 4k tvden altini almayin derim. tabi butce meselesi bu biraz da. yoksa 3 sene sonra 4k yayinlar iyice yayginlasir, pisman olursunuz.

  • fayfim  (31.03.17 18:56:40)
oled kavisli ekran değil, düz ekran oled tv'ler var. en son teknoloji oled, siyahlar gerçek siyah, renkler çok daha iyi, ancak çok pahalılar şu anda. para varsa kesinlikle oled tv alınmalı.

lg tv'ler 2016 yılı üretimleri webos 3.0 işletim sistemi kullanıyor, ancak işlemcileri pek yeterli değil diyorlar. 2017 modelleri türkiyeye nisan ortası-mayıs gibi satılmaya başlanacak muhtemelen. ben olsam haziran gibi 2017 model tv alırdım.

lg tv'lerde vertical banding ve ışık sızması sorunu var. maç izliyorsanız vertical banding rahatsız edebilir. film izliyorsanız da (usb'den, harici diskten vs.) altta kalan siyah bantta ışık sızması oluyor, siyah kısımlarda beyaz hareketlenmeler görülüyor. bu sorunlar oled'de yok, ama dediğim gibi oled modeller pahalı.

4k içerik şu anda pek yok, trt 4k var, internetten indireceğiniz 4k filmler çok fazla yer kaplıyor. ancak gelecek 4k olacak, 3 yıl sonra yeni tv alırım diyorsanız, 4k yerine full hd bakabilirsiniz.
  • neyehbe  (31.03.17 19:00:21)