nugget'ı nasıl pişiyorsunuz?

hani bu küçüklerinden bahsediyorum. fritöz yok mutfakta.
tavada pişirirken harlı ateşte dışı kıtır, içi çiğ kalıyor. kısık ateşte de yağ çekiyor, tadı kötü oluyor, beceremiyorum. siz nasıl pişiriyorsunuz tavada?

tava ya da mikrodalga

  • orange coffee  (31.03.17 14:31:04)
yemeyin öyle işlenmiş sağlıksız şeyler normal tavuk göğsü falan alın atın buzluğa bölüp.

  • kveldulv  (31.03.17 14:32:51)
@orange coffee + @kveldulv: duyurunun tamamında sorduğum şey başka.

  • m e b  (31.03.17 14:32:54 ~ 14:33:56)
pişirmeden önce oda sıcaklğında biraz bekletmenin faydası var.

  • supermatik  (31.03.17 14:48:35)
Hazır nugget değil ama kendim yapıyorum.

Kızgın tavaya atıp, attıktan sonra altını kısıyorum.
  • peggy  (31.03.17 14:50:20)
Az yağ koyuyorum, sonra tavaya döküyorum tüm nugget'ı.

O kendini pişiyor.

(Yalnız yaşadığım için ben bu kadarını yapabiliyorum)
  • MaNOfTheYear  (31.03.17 14:52:09)
çiğ nugget mı pişiriyorsunuz?

yüksek ateş, çok kızgın yağ. dışı kızarınca içi de yeteri kadar pişmiş olur zaten çok kızgın yağda, çiğ kalmaz ki?
  • kibritsuyu  (31.03.17 20:47:23 ~ 20:49:52)
@kibritsuyu: marketlerde, paketlerde satılıyor ya, ondan diyorum.
www.onurmarket.com

ama yağ bu sefer de yanıyor gibi kokuyor.
  • m e b  (01.04.17 02:21:06)
marketlerde satılanlar pişmiş zaten. öyle paketini açıp soğuk soğuk da yiyebilirsiniz. yani içi çiğ diye bir şey olamaz, zaten pişmiş ürün. kızgın yağa atın, dışı kıtırlaşınca çıkarıp yiyin.

  • kibritsuyu  (01.04.17 09:14:01)
orta ateşe koy arada döndürerek pişir sıkıntı olmuyor. bide eğer tost makinen plakaları çıkıp yıkanabilir bişeyse tost makinesinded oluyor zaten pişmiş ürün onlar güzelce ısıtırsan sıkıntı yok.

ayrıca yeme öyle şeyler.+1
  • ferrarimizolaydisatardik  (01.04.17 10:04:33)