Kahve ile ilgili

Merhaba ek$i,

Kahveyle acayip derece haşır neşir oluyorum bu sıralar, sade kahve tüketiyorum yani bildiğin su ve kahve karışımı. Bu nadide olayı farklı bir boyuta taşımak istiyorum kimine göre profesyonellik kimine göre bağımlılık olabilir neyse orası pek önemli değil esasen. Özetle; sade kahve damağına hangi kahveleri önerebilirsiniz? Kahve makinem yok, cezveler ne işe yarıyor ki? hem benim starbucks vb. türevlerine karşı kafa atasım var dolayısıyla starbucks'tan içtiğim tek kahve americano işte sizlere bir ipucu daha verdim.

hadi bakalım kahve önerilerinize açığım pekala cezveyle pratiği olması şartıyla.

Makinen yoksa evde yapabileceğin en güzel ve ucuz kahve french press ya da daha iyisi aeropress ile filtre kahve. Çekirdek olarak da deneyip bulman lazım.

  • orient blue  (31.03.17 01:55:46)
starbucks düşmanlığı prim mi yaptırtıyor size anlamıyorum ki? böyle şirin olduğunuzu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. yani gidip tarladan toplamayacaksan starbucks ve türevlerinden alışveriş yapacaksın. ya da gidip marketten jacobs monarch alıp içeceksin.
bu kadar kahve diye bahsettiğin türk kahvesi ise (cezve dediğinden o çıkıyor) çok seçeneğin yok zaten. filtre kahve ise cezveyle olmaz, french press lazım.

  • cekilmis gayfe  (31.03.17 02:03:12)
Bunu al, gec. Hic bosuna arastirma.
www.bialetti.com

  • Pepee  (31.03.17 02:33:02)
starbucks dusmanligin asiri itici haberin olsun.

french press al, tchibodan cekirdek kahve alip french presse gore cektir, su kaynat, french prressin icine kahveyle suyu al, uc dort dakika sonra demlenmis olur.
  • carabelli  (31.03.17 10:45:35)