kızlar çok kaslı erkek sevmiyor musunuz?

Mr. Olympia seviyesinden bahsetmiyorum. 90kg üzerinde define kaslı olanları sevmediklerini söylüyolar. Ama bir yandan yüzlerini ekşitirken hafiften gülümsediklerini görüyorum. Cidden çok kaslı erkekleri sevmiyor musunuz yoksa kendinize yakıştıramadığınız için mi hayatta olmaz muhabbetine bağlıyorsunuz?

Mesela şu seviye bi kaslılıktan bahsediyorum.
www.instagram.com

Ek soru: Bu derecede kaslı ama sürekli üstünde patlayacakmış gibi dar t-shirt giymeyip, egosu normal seviyede olsa yine yüzünüzü ekşitir misiniz? Yani burada asıl sorun fazla kas mı yoksa onun yanında getirdiği karaktersel sorunlar mı?

Ben sevmiyorum

  • scomalt  (31.03.17 00:54:56)
Evet, çok berbat buluyorum. Egoyu göz önünde bulurmayıp sadece fiziksel olarak baktığımda da fazlasıyla itici, insan gibi durmuyor.

  • fragile lady  (31.03.17 00:57:07)
Ben de hiç sevmiyorum hatta çok itici geliyor. Spor yap, fit ol, sağlıklı beslen, güçlü kasların olsun vs. ama bedenin üzerinde böyle abartılı şekle dayalı ve gereksiz kas yığını bir şeye kasılması ben de içgüdüsel olarak bir uzaklaşma yaratıyor.

  • medre  (31.03.17 01:05:10)
Bence tum kadinlarla ilgili genelleme yapma. Kimileri baby face seviyor kimileri killi gobekli kel erkekleri seksi buluyor. Kasli seven de vardir. Her erkek ayni tur kadin mi seviyor?

  • Traveller  (31.03.17 01:06:47)
Peki bu durum sizce kızların geneli için böyle mi yoksa ekşi'nin genel görüşü mü? Malûm eğitim düzeyi ve beklentiler biraz daha farklı. Türkiye için mi böyle bilmiyorum ama ne zaman çok kaslı biriyle tanışsam uzun zamandır sevgilisi olmadığını falan öğreniyorum.

  • oddyseus  (31.03.17 01:07:11 ~ 01:09:23)
sevmiyorum. hele hele itici buluyorum.

yanıma yakıştırmadığım için değil.
-yapay duruyor.
-bence vücudu orantısızlaştırıp kaslar çok dikkat çektiği için estetik duygusunu yok ediyor. gözüme güzel gelmiyor.
-aynı adam kaslarını azaltıp gelse ozmn beğenebilirim.
-seksi gelmiyor. seksilik diriliktir bence hayvan gibi kas değil. biraz sıkı bir popo, altta çıkması kolay 2 baklava ve hafif kol kasına sahip adamı 10 numara buluyorum.

-dipnot yanlarında iken de sevmiyorum. sokakta sporda görsem ne itici derim hatta.
  • mobydick  (31.03.17 01:09:14 ~ 01:14:34)
benzer vücuda sahip bir arkadaşım var çok ekmeğini yedi valla

  • mirty  (31.03.17 01:10:11)
yanlarındayken seviyorlar. sorunca sevmiyorlar.

  • ercumentcozer  (31.03.17 01:10:38)
severım fakat soyle bır denklemım var

24 saat fızıgıne takılı adam: kadın duskunu: sadakatsız
bu onyargımı yıkması mumkun degıl

edit: bu arada okumamıstım tam sımdı okudum ve lınke tıkladım farkında olmadan suratımı eksıtmısım evet bu kadar kas ıgrenc bence
  • hopp  (31.03.17 01:12:01 ~ 01:13:04)
ercumentcozer, ben de onu anlamıyorum. hangi kız arkadaşıma sorsam off çok kötü diyor ama dışarıda benzerini gördüğü anda gözlerini alamıyorlar. "ahah şu mala bak nasıl şişmiş" bakışı da değil bildiğin hoşlanıyorlar.

  • oddyseus  (31.03.17 01:12:37)
oddyseus, hedef kitleyi daraltmak istemiyorlar:)

  • ercumentcozer  (31.03.17 01:17:29)
cok dıkkatlı bakmaları hoslanmaları anlamına mı gelıyor?
oyle kaslı bı kadın gorsem erkekten 2 kat fazla bakarım ben mesela.

sısman ya da ne bıleyım cok kısa bırılerıne nasıl okuzun trene baktıgı gıbı bakıyorlar cok ıyı bılıyorum en yakınlarımdan. burada da olay normal dısı gorunum olması
  • hopp  (31.03.17 01:18:36)
bozuk para ve kumbara, bu bi arkadaşım. ben de onun yolundan gidiyorum aramızda 7-8 kilo fark falan var.

  • oddyseus  (31.03.17 01:18:38)
Bence siz bakışları yanlış yorumluyorsunuz. Genel kadın bakış açısı bu vücudun kötü, abartı, itici olduğu yönündedir. Benimki ise daha bile fazlası baya iğrenç buluyorum, allah günah yazmasın.

  • dahayeniymis  (31.03.17 01:29:36)
cevaplar çok ilginç hakikaten. ben seviyorum valla.

şu egolu, boş beleş adamdır kafasına da ayrı bayılıyorum ha. çünkü çelimsiz, fit olmayan yurdum erkeklerinin hepsi birer feylesof, hepsi de bir alçak gönüllüdür ki sormayın yani.. zaten şöyle vücuda sahip türkiyede toplasan kaç bin adam çıkacak? ayrıca tüm kadınlar her bulduğu ortamda erkeklerin karakterlerine giydirmiyor mu, hepiniz de bu adamlarla mı birlikteydiniz o zaman ey türk kadını?

valla son 2 senemin haftada en az 4 günü spor salonunun ağırlık çalışılan kısmında geçti ve umarım uzun bir süre de geçmeye devam edecek. elbette problemli karaktere sahip adamlar var, yok değil, ama nerede yok ki? aksine çoğuyla da gayet güzel muhabbet edebiliyorsunuz; düzgün mesleklere, düzenli bir hayata sahip adamlar işte. bir kere çelik gibi iradeye ve disipline sahip olmaları başta çekici kılan etkendir benim için, ben de bu kafada olduğumdandır belki bilemiyorum.

kısaca kaslı erkekleri sevelim. <3
  • treamorg  (31.03.17 01:40:05)
yukardaki kızlar yalan söylüyor.
arabaya da bakmam derler,
pahalı bir arabayla gezersen, kesen kız sayısı on katına çıkar.
geçeceksiniz bunları.

* kassızspor
  • supermatik  (31.03.17 02:04:46 ~ 02:05:04)
Onlarin hepsi gey

  • Pepee  (31.03.17 02:18:29)
Sorunca cogu sevmez:) sorma.

  • stavro  (31.03.17 03:31:18)
sevip sevmemek paketin tamamına bağlı. verdiğin link cof. ama mesela www.instagram.com
böyle bi canlı var yeryüzünde aynı havayı soluduğumuz can veririm bak gecenin bi yarısı üşenmedim yazıyorum. insan değil bu ama sadece kası var diye diil bi bütün. arkada badi ekrem kılıklı var mesela bi tane güdük bişey onda da aynı kaslar vardır ama tam aynı diil işte. o badi ekrem tuğrul ise allah mısın be adam cinsinden. tuğrul <3

  • miss magara kadini  (31.03.17 03:31:27)
@miss magara

eleman ağırlık kaldırmadan önce saçlarına şekil verdi
o nasıl bir kezbanlıktır
ahahajjssjsjd :)
  • supermatik  (31.03.17 03:40:31 ~ 03:42:39)
90 kg üzeri define kaslı arkadaşlar genelde hem hormonlu hem de ilacın dozunu da ayarlayamayan tayfa olduğu için genelde bu sevgi ilişkisini sır paylaştıkları bro'larıyla yaşıyorlar. çok meşhurdur bunlar.

(bkz: steroid bromance)

kaslı olunca kızlar, çok kaslı olunca yine erkekler seviyor galiba. ayarlı olmak lazım biraz :)
  • otonomo  (31.03.17 03:45:25)
@supermatik badi ekrem? ahsajh

  • miss magara kadini  (31.03.17 04:08:44)
Sevmiyorum hatta baya itici buluyorum

  • fanilawhite  (31.03.17 04:26:30)
ben seviyorum. hatta bi tane sevgilim baya kasliydi boyle. son derece cekici bence.
ayrica kas gelistiren adam illa kasintidir diye bir sey de yok. spor salonlarinda biraz takilirsaniz belki gorursunuz.

  • federer  (31.03.17 08:13:00)
ben pek beğenmiyorum.
yani kaslı erkek süper bir şey tabii, düzenli spor yapıyor olması vs çok önemli bence.
kası varsa gerizekalıdır diye de düşünmüyorum da, bir noktada abartmaya başladığını fark edemeyecek körlüğe, algısızlığa sahip olması biraz korkutucu geliyor. yani itici yapan o olur, fizik değil.
  • sopiro  (31.03.17 08:46:50)
Bu da erkeklerin yatak odası performansı ile ilgili yalanlarına benzer. Sevmiyorum demelerinin arkasında bir dolu sebep var.

  • arnold schwarzeneger  (31.03.17 10:00:50)
bütün kızlar adına cevap veriyorum: sevmiyoruz

bu nası soru ya? :/
  • manuel mandalina  (31.03.17 10:22:39)
her şeyin fazlası çirkin.

kaslı seviyoruz ama çok kaslı sevmiyoruz.
  • cabiday  (31.03.17 10:41:28)
nö. bu tip kas beni rahatsız eder.

  • elorelia  (31.03.17 11:02:37)
Sevmiyorum. Sorun her ikisi de. Çünkü kaslarıyla ve vücuduyla bu kadar uğraşan adamın egosu mutlaka sevmediğim gibidir. Yoksa niye uğraşsın ki. O kas gelişimi doğal bir şey olsaydı zaten yaşanırdı bu. Hiç gerek yok.

  • yaren  (31.03.17 11:06:27)
Fotoğraftaki kaslılık bildiğin korkunçlu kategorisinde yarışır. Normalde insanların tipine pek bakmam. İnsanlar bana tanıştığımda siluet olarak görünür. Yakışıklı olup olmadığına karar veremem. İnsanların konuşmalarıyla, yaptıklarıyla tipi oluşur gözümde. O nedenle, çirkince bir insanı yakışıklı da bulabilirim; yakışıklıca bir insanı çirkince bulabilirim. Kıvanç Tatlıtuğ'u ilk gördüğümde falan 'Amanın, ne yakışıklı imiş' demiştim ama adam Beyaz Show'a mı ne katılmıştı. Adamın üçüncü cümlesinden sonra bilcümle seksapeli kaçtı gözümde,o zamandan beri ne zaman görsem bakkal Ahmet Amca'dan ötesini göremiyorum. Aynı nedenle de Mahir İpek seksi ötesi, aşırı süper geliyor. Adamın karısını delice kıskandığım dakikalar olmuştu biraz daha gençken, çok kısa bir ergenlik krizi yaşatmıştı. Çok da güzel karısı var, hep mutlu olsunlar.

Bu fotoğraftakini görünce yeni bir boyuta geçtim; görür görmez 'Açmayın, korkunçlu eleman' diye kalakaldım. Bu adamı yakıştırmayı geçtim; hani bir şeyler hissetmemin tek yolu yıllarca kör kaldığım süre içinde hayatımın aşkı olduğunu anlamam ve gözlerim açıldığında 'Ne yapalım, içi güzel' demem sanırım. Ben dünya çirkini olayım, öğk olayım, en iğrenç ben olayım; durumun benimle ilgisi yok. Zaten büyük olasılıkla ablası yaşındayımdır. Akran olsak bana mı kaldı bu eleman, tabii ki kalmadı. Burada bana göre sorun doğrudan kaslar. Henüz tanışmadan. Omuz-bel oranı bir boyutu geçtiğinde ve iyice üçgen olduğunda rahatsız oluyorum.
  • aychovsky  (31.03.17 11:06:28 ~ 11:39:03)
bu soruyu kadınlara değil o tarz adamlara sor aga kadınlar hoşlanıyor mu diye.

Yoksa olay konuşurken dürüst sadık centilmen erkek isteyip reel hayatta piç tercihine dönecek:D
  • KaraSakall  (31.03.17 11:38:31)
İlla aşırı kaslı olacak diye aramam ama spor yapmayan adam sevmem. Bununla mis gibi beraber spora gideriz.

  • jazzabel  (31.03.17 11:42:51 ~ 11:43:24)
İnstagramındaki dudak büzmeli fotolarından bağımsız olarak değerlendirmeye çalışıyorum,
evet çok kaslı ama ben kötü demem,sıska olan adama göre kat kat tercih ederim.
kaslı olmanın yanında gelen karakteristik sorunlar neymiş onu bilemedim yalnız fhdsfh ne alaka adamın vücuduyla karakteri.ya da kas zeka eğrisi mi var?
daha önce milyon defa sorulmuştu bu soru,ben de bu linki paylaşıyorum jake sevgimden dolayı ama sizin linkteki arkadaşa göre bu vücudu tercih ederim,çok objektif olamıyorum gerçi konu jake olunca;
s-media-cache-ak0.pinimg.com
ovv beybi.
  • demoniclewinsky  (31.03.17 11:54:01 ~ 11:59:57)
kadınların idealindeki kaslı vücudun linkteki arkadaş değil, yüzücü vücudu oranı olduğunu düşünüyorum. bir sprinter bir de uzun mesafeciden örnekleyeyim.

www.fitzness.com
www.rainews.it

ayrıca, verilen örnekteki arkadaş kuvvetle muhtemel dingonun, dangozun teki çıkacağından hanımlarda refleks olarak tiksinti yarattığını düşünüyorum.
  • filteria  (31.03.17 11:59:48 ~ 12:01:42)
krem peynir, evet ama verdiğiniz fotoğraftakiler t-shirtlerini çıkarmadığı sürece vücutsal olarak sıradan bir insandan farklı gözükmüyorlar.

  • oddyseus  (31.03.17 13:24:33)
Bu tür vücutlar, hayatın doğal akışına aykırı olduğu için, yani yeri olmadığı için sevilmiyor. Ki bu son derece normal. İnsanların zihninde yerleşik bir güzellik/çirkinlik anlayışı var, bunun biraz dışına çıkıldığında algı ister istemez negatife doğru kayıyor. Bu anlaşılır bir şey. Zaten insan anatomisi de bir vücudun bu kadar büyümesine izin vermez ((bkz: myostatin)) fakat ben açıkçası bu tür vücutları olan insanların zaten bir başkası beğensin beğenmesin, hatta bir başka kadın beğensin diye yaptıklarını düşünmüyorum, bunlar genelde rekabetçi oldukları için aynı kategorideki diğer erkeklere üstünlük kurmak adına bu vücutlara sahip oluyorlar. Yani bir kadının "Ovv çok güzel" ya da "Ay ne kadar çirkin" demesi çok önemli bir detay olmuyor bu anlamda, yani kimse sırf bir kadın beğensin diye vücuda o kadar kimyasal sokmaz, taşaklarının midesine kadar geri çekilmesini göze almaz. Olaya bir de bu açıdan bakmakta fayda var.

  • angelus  (31.03.17 13:40:55)
kadınım. ve evet böyle tipleri görünce bazen gözümü alamıyorum. ama hoşlanıyorum bakışı değil bu "bunu kendine niye yapıosun " bakışı. yukarda da bahsedilmiş. bu tip vücut kasan kişilerin mankafa olduğunu düşünüyorum. ve haliyle takıntılı insanlar oluyor. genel anlamda insanların tercihlerini çok eleştiren biri değilimdir ama bu tipler gerçekten çok itici geliyor. bazı şeylerin ortası güzel.

  • hicgudu  (31.03.17 14:17:41)
Aşırı şişirilmiş, buluta benzeyen adamlar sadece acıma hissi yaratıyor bende. Yememiş içmemiş, sadece dışına çalışmış oluyorlar zira. Boş kafalar kısacası. Bu da o izlenimi bıraktı doğal olarak. Bir karikatürü de vardı bulut adamın ama bulamadım.

  • devilred  (31.03.17 14:48:04)
Buradaki cevaplara aldanma dostum, kasli adam genel olarak begenilir.

Bir de soyle bir durum var, kasli erkekten hoslanmayan ozellikle fikrini belirtir ama kasli begenenler ozellikle cikip "ya ben cok seviyorum kasli" diye soylemezler genelde. Zaten olumsuz hisler daha baskindir genelde.
Bir kiz cafede arkadaslariyla oturuken oradan kasli bir adam gectigi sirada "ay hic srvmiyorum ben boyle kasli kasli adanlari" dese hicbir problem olmaz ama ayni durumda kasli seven kiz "ay bayılıyorum boyle kasli adamlara" demez genelde. Arkadas ortamina, rahat bir cevrede olup olmamaskna gore degisir ama dedigim gibi, genelde demez. Sevmiyorum diyen hakkinda cevresi olumsuz bir sey dusunmezken kasli seviyorum diyen hakkinda - anormal bir seymis gibi - "erkek delisi bu" diye dusunulur. Yuzune boyle soylemezler ama bakis acilari bu yonde olur. Bunu bildigin icin ortamda "cok seviyorum boyle kasli" demezsin. O yuzden genelde sevmiyorum diyenleri duyariz.

Ayrica sevdigi halde sevmedigini zannedip "ben sevmiyorum" diyen kesim var, kim ne derse desin. Kendi bile sevmedigini zannediyor yani:) Bir de bile bile sevmiylrum diyenler var. Buna benzer seyler erkeklerde de var kadinlara karsi. Israrla Iri meme ya da popo sevmedigini soyleyip aslında seven adamlar gibi. Simdi kendine bakarak herkes soyledigime karsi cikar ama bunlar gercek:)
  • stavro  (31.03.17 20:55:17)
ne olursa olsun bu kadarı fazla. ayrıca kaslarını bu kadar şişirmiş birsinin hiç dar giymediğini görmedim ben.

  • dedim ben sana  (01.04.17 21:17:29)