Paranoyak mıyım? Sıkıntı ne?

Merhaba herkese. Sorunumu direkt örnekle söyleyeceğim. Baştan belirteyim korkak biri değilim, ya da asosyal da değilim ama bu durum bence mevcut.

Örneğin telefonu elime aldım ve 2 adet bilinmeyen numarada çağrı geldiğini gördüm. Ya da tanımadığım bi numara. Hemen diyorum ne iş acaba, ya birisi işletecekti ya da tehdit edecekti falan diyorum, kalbimde çarpıntı oluyor. Ya da diyelim tanımadığım ya da bariz fake olan bir hesap beni ekledi. Hemen geriliyorum, bu kim şimdi diyorum. Noldu da ekledi ki durduk yere oluyorum ve tanımadığım kimseyi kabul etmiyorum. Hatta bazen internette kendi adımı soyadımı aratıyorum, herhangi bi yerde açılmış fake hesap vs var mı diye. Yani sanki birileri benle uğraşmak istiyormuş gibi bi durum.

Yani böyle durumlar. Sizce normal mi?

galiba paranoyaksın.

  • allaccess  (30.03.17 17:18:19)
İnsan kontrolcüdür. Onlar biraz abartı olabilir ama bunlar her şeyin yolunda gitmesini istemekten olabilir. Takma düzelir.

  • freetakilir  (30.03.17 17:19:04)
Ben de geriliyorum tanımadığım numara arayınca ne ayak diye. Çok abartı değil bence.

  • patatesli yumurta  (30.03.17 17:29:02)
Bence normal değil.

  • pispinti  (30.03.17 17:37:12)
Bariz paranoyaksin. Normal degil.

  • stavro  (30.03.17 17:59:15)
Direk paranoyak demeyelim bunun bir yolu yordamı var. Ama bir psikiyatriste görünmek isteyebilirsin. Çünkü bu tür rahatsızlıklar kontrolsüz bir şekilde ilerler çok daha kötü noktalara gider, evden hatta odandan çıkamayacak duruma gelirsin bilesin.

  • Wolfware  (30.03.17 19:40:54)
ben merak ediyorum ya. keske hep tanimadigim numara arasa.

normal degil.
  • carabelli  (30.03.17 20:17:54)