Dolar yılsonu 4 TL olur mu?

Bana yılsonunda 3.90 civarlarında kalır gibi geliyor. Sizin yılsonu tahmininiz kaç?

günü gününe uymayan bir ülkede 9 ay sonrası için doğru tahmin yapan adamın alnından öperim. silinmesin diye yazayım. 3.20 de olabilir 4.50 de.

  • orijinal nick bulamadim  (30.03.17 15:01:48 ~ 15:02:24)
Referandumdan sonra bile 3,90 olabilir çıkacak sonuca göre

  • patatesli yumurta  (30.03.17 15:38:44)
@patatesli yumurta: hangi sonuçta 3,90 olur? evet mi hayır mı?

  • neyehbe  (30.03.17 15:40:33)
şahsi fikrim evet çıkarsa geçici bir bahar yaşanacak. hayır çıkarsa da ortalık allak bullak olacak.
not: dibine kadar hayır

  • orijinal nick bulamadim  (30.03.17 15:48:31)
Allah bilir.
Piyasa istikrar seviyor, evet çıkarsa bu civarlarda kalabilir ama evet de çıksa ekonomi iyi olacak denemez.
Bağımsız yargının olmadığı, Batıyla her gün kavga eden Türkiye'ye kim para getirir?
Hayır çıkarsa da yine seçim tartışmaları falan olursa yine dolar yukarı yönlü.

Bence evet çıkarsa Tayyip Erdoğan eski tarzına dönmezse ki istediğini aldıktan sonra dönebilir, dönmezse yine de sene sonu 3.90 olur dolar.
  • suq  (30.03.17 16:11:29)
Hayır çıkması hükümetin istemediği senaryo. O yüzden hayırda dolarda artış olur.

  • patatesli yumurta  (30.03.17 17:26:54)
uzun vadede illa ki çıkıcak ülkenin sonu pakistan suriye irandan hallice al dolar kalsın kenarda mantığındayım.

  • eja  (30.03.17 17:31:04)
merkez bankası tahmini 3.88

aynı merkez bankasının 2016 yılsonu tahmini 3.10 ona göre hesap yaparsan yıl sonunda dolar 5 lira olur.

görürsünüz.

işte o tahmin. www.bloomberght.com
  • babilbaligi  (31.03.17 00:08:05)
17-20 nisan haftası 4 TL'yi görür

  • neo  (31.03.17 00:26:02)
@babilbaligi: cidden sizin sene sonu tahmininiz 5 tl mi?

5 tl olmaz demiyorum, 10 tl bile olabilir de (3. dünya savaşı çıkar vs.), ama olasılık ve beklentiler üzerinden hesap yapılınca 5 tl olur demek pek mantıklı değil gibi. Eğer sizin böyle bir beklentiniz varsa gidip bankadan çekebildiğiniz kadar kredi çekip dolara yatırmanızı tavsiye ederim.
  • neyehbe  (31.03.17 18:22:08)
@neyehbe: geçen sene bu zaman 2016 sonu dolar 4 lirayı görür deseydim bana hastalık dümya savaşı soracaktın, şimdi de yıl sonu için soruyorsun.

dediğim şu, merkez bankası genelde alt sınırı belirler. alt sınır 3.88 civarında duruyorsa zaten kur 4'ün altına düşmez. dördü kesin geçer de, ne kadar geçeceğine bakmak lazım.

bana gelince, ben 4.50 üzeri bekliyorum, dolar hesabımda kuzu kuzu yatıyor. zirve görünce satıp dip görünce almaya gayret ediyorum.
  • babilbaligi  (01.04.17 08:26:46)