maaş duyuru kampanyası - yaratıcı fikir önerisi

çalıştığım şirkette çalışanlara verilen maaş promosyonunu yoğun pazarlık sonucu 4 kat arttırdık

bunu çalışanlara nasıl duyuralım?
mail ve görselle açıklamak yerine tansiyon biraz yükselsin, herkes sevinsin istiyorum
beklentiler epey düşüktü iyi bir iş çıkarttık diye düşünüyorum

Konuyu anlamadım?
Nedir bu promosyon? Prim falan mı?

  • aklimdakisorular  (30.03.17 13:04:43)
Size bir hediyemiz var diyerek güzel bir içerikle mail hazırlarsanız daha şık olur bence.
Tansiyon yükseltmekten ziyade bunun bir ayrıcalık olduğunu hissettirmenizin etkisi daha kalıcı olacağı kanatindeyim.

  • ardahan united  (30.03.17 13:06:55)
gereksiz atraksiyon yapmaya ne gerek var anlamıyorum.
duyurun gitsin.
bunu bile bir pr çalışması gibi duyurmaya ne gerek var?
  • burya  (30.03.17 13:16:09)
mail olayı çok saçmaymış. hatta böyle bir şey için bir plan düşünmeniz de oldukça gereksizmiş. idare bana öyle bir duyuru yapsa pek de mutlu olmazdım açıkçası. resmi bi şekilde duyurun geçin bence.

  • ufukcel  (30.03.17 14:27:48)
çalışanlar sizin evladınız olmadığından şirket olarak böyle bir tansiyon yükseltme güvensizliğe yol açar. ve en önemlisi ayıp. ne münasebet dalga geçer gibi bir benefit sunmak. ce-e oynar gibi duyuru yapılmaz. ik yönetimi kursuna falan gidin isterseniz ekipçe.

  • freya  (30.03.17 14:53:10)
Çalışanlar mal yerine koyulduklarını düşünüp soğurlar. Patrona yaranmak dışında olumlu bir etkisi olmaz bu çabanın.

  • arnold schwarzeneger  (30.03.17 14:55:06)
adamlarla taşakmı geçmeye çalışıyorsunuz anlamadım cidden. resmi şekilde duyurun bitsin. böyle şeyler yapmak çalışanlara hiç hoş gelmez bunlar bizimle taşakmı geçiyor denir.

  • biergarten  (30.03.17 14:57:24)
Kesin bir ikcı sorusu bu, e onlara da vakit geçirecek iş lazım tabii. Benim fikrim şu; her bir harfi ayrı mail olarak gönderin, tansiyon acayip yükselir.

  • devilred  (30.03.17 15:04:12)
freya, biergarten +1,

şaka gibi resmen :)
  • nucleon  (30.03.17 15:07:42)
Böyle taksit taksit mail atmak çok ucuz bir hareket olur. Televizyondaki bal reklamı gibi.

  • battal gemalmaz  (30.03.17 15:15:54)
kimseye ulufe dagitmiyorsunuz, hak etmedigi bir sy vermiyorsunuz. maas promosyonu zaten o insanlarin maaslari üzerinden kazanilan paranin bir kisminin calisana iadesi demek. o calisanlar, calistiklari sirketi ayakta tutan insanlar, palyacoluga gerek yok. madem sevindirici bir haber, insan onuruna yakisir bir sekilde, onlari da ciddiye aldiginizi gösterir bir sekilde haber verirsiniz. para haberi, herkesi sizin kadar mutlu etmiyor olabilir.

  • thewizardofearthsea  (30.03.17 15:19:01)
thewizardofearthsea +1

birine hakkını verirken böyle düşünüyorsa bir kişi, gerçekten yardımcı olduğunda neler düşündüğünü merak ediyorum.
  • windowsguvenlikduvari  (30.03.17 15:27:16 ~ 15:27:37)
mail olayı cok ciddiyetsiz , promosyonuda iyi aldıgınıza göre çalışanda fazla demekki. Hiç yakıştıramadım .

Ne kadar promosyon aldınız merak ettim ama .
yıllık mı 3 yıllık mı mıktar nedir ( özelden yazın en olmadı)
bizim kurum 3 yıllık 1400 civarı aldı :S
  • bnmzz  (30.03.17 15:40:13)