AKP Gençlik Kolları'nın beni ikna etmesi

az önce elime ulaşan, binali yıldırım imzalı mektup ile halk oylamasında kullanacağım 'hayır' oyunu 'evet'e çevirmeyi başarmışlardır.
Mektubu sonuna kadar okudum yine de 'hayır' oyu kullanacaktım ama son cümle beni tam kalbimden vurdu. aktarıyorum:
''gazi mustafa kemal atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefine, bu değişikliğe 16 nisan'da diyeceğiniz 'evet' ile yeni bir heyecanla ve daha büyük sorumluluklarla sahip çıkmanızı istiyorum.''

not: chp'den bir mektup gelirse belki yine 'hayır' derim, belli olmaz çok etkilenirim okuduğum şeylerden.

çevrenizde benim gibi oyunun rengini değiştiren var mı? ne düşünürsünüz böyle insanlar hakkında?

çevrenizde benim gibi oyunun rengini değiştiren var mı?
-HAYIR yok.

ne düşünürsünüz böyle insanlar hakkında?
-Kötü şeyler düşünürüm.

Edit: İlk duyurun güzelmiş trol kardeş <3
  • arockm  (29.03.17 16:08:56 ~ 16:13:11)
bana da geldi o mektuptan ama ironi yaptığınızı düşünüyorum. atatürk'ün işaret ettiği tüm medeniyetleri yıkıyorlar çünkü, o cümlenin hiçbir mantığı yok o yüzden.

  • dedimmidemedimmi  (29.03.17 16:09:25)
vay be! derim. yani evrim hep ileri doğru işlemiştir bugüne kadar. kitaplardan böyle okuduk en azından. geriye doğru bir evrime tanık olduğum için sevinirim.

  • Bowie  (29.03.17 16:09:44)
Bu nasıl bir bakış açısıdır? Oyun hamuru mu senin beynin? Bir duruşun yok sanıyorum, eveti attıktan sonra çıkarken padişahım çok yaşa demeyi unutmayınız.

  • o degilde,  (29.03.17 16:10:56)
bir bildiride sadece atatürk'ün adını görmekle oy değiştirenler hakkında pek iyi şeyler düşünmezdim açıkçası. gerçi bu diğer önemli şahsiyetler için de geçerli. orada ne yazdığı değil ne ifade ettiği daha mühim. sizce atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine bu sistemle çıkabilecek miyiz? yoksa tam tersi mi olacak?

  • givemesomesubstance  (29.03.17 16:12:41)
adam ironi kasıyor, cevap verenlerde ciddi yazdığını düşünüyor. türkiye'de espri kavramının gelişmeme sebebi işte bu.

  • blue eyes white dragon  (29.03.17 16:12:54)
'gazi mustafa kemal atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi için bana 5 bin lira vermen gerekiyor. Evet der misin? :)

  • patatesli yumurta  (29.03.17 16:16:06)
@ blue eyes white dragon evet ironi kasabilir. Peki Türkiye'de espri kavramını geliştirmek için bu duyuruya ne gibi cevap verilmeliydi.

Mesela ahahhaa evet doğru karar vermişsin yanındayız sanrım mı?
Böyle bir cevap kesinlikle Türkiye'yi üst seviyelere çıkarabilirdi değil mi?

Tekrar cevap "Kötü şeyler düşünürdüm, düşünüyorum"
  • arockm  (29.03.17 16:17:12)
adam chp'nin söylemiyle evet diyorum dediyse ironi olarak sen de çıkar akp ya da ak parti ne diyorsan onu söylersin ben de bu sebepten ötürü hayır diyorum dersin ironi olur.

ilk kılıçdaroğlu mu dedi yoksa burada birisi başlık mı açtı bilmiyorum ama biinali yıldırım'ın başbakanlığı kaybetmemesi için hayır diyorum dersen mesela çok ironik olur.
  • blue eyes white dragon  (29.03.17 16:19:54)
Oyunun rengi önemli tabi, bi yarıda ak renkli evet dururken diğer taraftaki bok renkli hayıra mı basıcan?

  • Haldamir  (29.03.17 16:24:54 ~ 16:45:22)
tek ihtiyacımız olan ironiydi zaten. her trolle saygı mı duyacağız uyduruk ironi yaptı diye.
cevap 1 yok
cevap 2 tiskiniyoruz
  • hasmetizm 2046  (29.03.17 16:27:30)
@hasmetizm 2046 saygı duymak bence çok saçma bir tabir, saygı beklemem o yüzden ama uyduruk demene takıldım. eleştiriye kapalı biriyim belki o sebeptendir.

  • sanrı  (29.03.17 16:38:42)
@supermatik burası düşülecek bir yer mi? anlamadım.

bugün elime bizzat başbakan tarafından imzalanmış bir mektup ulaştı, kendimi değerli hissettim ve ülkeme faydalı bir insan olmaya karar verdim. sorun nerede?
  • sanrı  (29.03.17 16:51:00)
avrupa hayir diyor muhabbeti yuzunden oyunu evete donderen insanlar taniyorum. bunun yaninda akpli ve hayir demesine sasirdigim arkadaslarim da var. kimseden siyasi gorusu yuzunden tiksinmem. bisey dusunmuyorum onlar hakkinda, senin benim gibi insanlar.

  • fayfim  (29.03.17 17:04:07 ~ 17:04:59)
bize aşırı özenli bir torba içindeki kutunun içindeki paketle??? çay geldi. hayır diyeceğimi anladılar zehirleyecekler herhalde diye çöpe attım.

eksik yazmışım, çevremde fikrini değiştiren olursa ilişkimi keserim olur biter nedir yani.
  • freya  (29.03.17 17:33:01 ~ 17:33:49)
eskiden "saygı duyulmalı" falan derdim, şimdi geldiğimiz şu süreçte artık bal gibi kötü şeyler düşünüyorum ve düşünürüm.

yarın aramızdan birileri verdiği oyun ne olduğunu söylemeye utanacak.
durum o kadar vahim.
ülke olarak bunu kavradığımızdan da emin olamıyorum pek.
aslında bir yandan kavradık gibi geliyor, çünkü hakikaten hayır önde.
ama diğer yandan, buna güvenemiyorum.

ben de hayır diyeceğim ve evet çıkacak diye düşünüyorum.
hayır çıkma ihtimali varsa referanduma gidilmez zaten.

ayrıca bu referandumda kampanyaların çok büyük kitleleri etkilediğini de sanmıyorum.
ancak kararsızlar kitlesini belki bir yere iter.
onun dışında, herkesin oyu belli zaten.

tek umudum, insanların kabine girdiklerinde vicdanlarıyla baş başa kalmaları.
  • blatta hiberna  (29.03.17 17:52:55 ~ 17:53:33)
o cümle beni de etkiledi şu an, ellerim titreyerek yazıyorum bu cevabı, benden de bir evet.

  • Apocalypse  (29.03.17 17:54:28)
evet %60 ı koyup geçecek hayırlı olsun..tırıvırı yapmayalım..

  • jamswety  (29.03.17 18:05:12)
çok etkilendim. ama ben kararımı dün şu açıklamadan sonra evet olarak değiştirmiştim zaten.

twitter.com
  • spirit crusher  (29.03.17 18:06:58)
ben çok etkileniyorum böyle şeylerden. hele o anons yapan otobüsler yok mu onlara hayranım. kim daha yüksek sesli yayın yapıyorsa direk ona basıyorum mührü.

  • bellbane  (29.03.17 18:30:23)
siyahla beyaz arasında kararsız kalanlara itibar etmiyorum. yani kararsızların bir şeyine güvenmiyorum.

her şey bu kadar keskinken, taraflar bu kadar ayrışmışken hala bir çizgisi olmayan bu tip insanlardan her şey beklenir.
  • a man alone  (29.03.17 18:47:53)