[]

Et yemeği sonrası içilebilecenk/yenilebilecek eksantrik şeyler ne olabilir?

Merhabalar

Yarın akşam bir arkadaşımda bonfile veya antrikot pişireceğiz. Ben de giderken yemek sonrası yenilebilecek veya içilebilecek "farklı" bir şeyler arıyorum.

Hani böyle insanların az duyduğu ama içilesi/yenilesi keyifli şeyler arıyorum. Ne bileyim böyle çok nadir bulunan bir kahve veya duyulmamış bir tatlı çeşidi olabilir.

Var mı aklınıza gelen bir şey?

 
egr bulabilirseniz aquavit denilen bir icki var, iskandinav halklari yemek sonrasi iciyorlar.
daha basit birsey olsun derseniz, yemek sonrasi sindirime yardimci olan nane cayi var, fas cezayir falan oralarin insanlari yapiyor.
ikisinin de ozelligi kendince sindirime yardimci olmak. et sindirmek zor olacagi icin bence tatlidan ziyade boyle bir yola girseniz daha iyi olur.
  • mavicorap  (28.03.17 23:50:48) 
Baileys + rende çikolata shot yapın.


  • hasmetizm 2046  (29.03.17 00:17:33) 
Frenk üzümü suyu içebilirsiniz
hazmı kolaylaştırır vücudu rahatlatır
Koruk suyuna benzetiyorum tadını çok güzel ve mayhoş
  • esmeralda  (29.03.17 00:30:46) 
yemek sonrası sindirme işi için grappa var, çok duyulmadık bişey değil ama bizdeki yerel insanlar pek bilmiyor, duymuş olsa bile her yerde bulamıyor.

sertliğinden dolayı muhabbet de döner yüz buruşturma falan, renk katar yani sofraya.
  • baba jo  (29.03.17 00:34:22) 
Likor shot olur, limoncello olur yemek sonrasi bunlar geldi aklima


  • solenkol  (29.03.17 01:10:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.