ingilizce bankacılık terimi: acc. balance

bu acc. balance ne demek acaba?

online olarak hesabıma bakıyorum da,
available balance kısmında normal olarak hesaptaki param yazıyor.
bir de acc. balance yazan kısım var. orada hesabımdaki paradan biraz fazla bir miktar yazıyor. ama küsuratı aynı.

yani available balance 100 euro ise acc. balance 110 euro gibi.

ne ola bu?

benim aklıma gelen bi ihtimal şu: benim hesapta 110 euro'm var ama 10 euro'su bankada kalıyor, hesap mesap işletim vs için. bana 100ünü kullandırıyor.

bir diğer ihtimal şu: benim 100 eurom var ama bi 10 euro civarı da eksiye düşmeme izin veriyor?

ya da başka bir şey mi?

teşekkürler.

  • qazaqwsx  (28.03.17 19:24:33)
"Although they sound the same, your account balance and available balance are very different. Your account balance shows the amount in your account, but you can only withdraw or transfer from your available balance. There are many reasons why your account and available balance may be different and these are explained below."

  • nigeo  (28.03.17 19:27:18)