motor yagi

ozbekistanli bir firma urettikleri motor yagini turkiyeye ihrac etmek istiyor. benden musteri bulmami istedi. kimlere satabilirim bunu ? google da baktim birkac madeni yag sirketi var onlar benden alir mi ?

bunu onlara sorsana delikanlı..

Şaka tabii..
Eğer onların standartlarına uygunsa alırlar tabii neden almasınlar. Bir de sanayi de ucuz açık yağ satan yerler falan oluyor, mobil falan değil de bilinmeyen yağlar işte, genelde müşterileri taksiciler oto kiralamacılar falan, onlara da bir danışabilirsiniz.
  • primetime  (28.03.17 13:50:27)
Bize de hindistan'lı boya firması geldi. Kalite standartlarına uygun değiller, herhangi bir sertifikaları yok...

Merdivenaltı yerler dışında satamazsın, ürünlerinin burada satılması için sektörü bilmek lazım. Hangi standartlar aranıyor, hangi kuruluşların testleri gerekiyor vs...

Satacağın kişiye ürününü kanıtlayamazsan satamazsın, kanıtlasan da adam bilindik markalar dışında ufak kazançlar için macera aramaz.
  • kimlanbu  (28.03.17 14:06:24)
baskan
burada bu madeni yagları toplu satan yerlere gideceksin
biraz numune versinler sana
alternatif bir marka satabilirler
ama ciddi calisma ister
  • kingcyrax  (28.03.17 14:12:19)
başlangıçta kapı kapı dolaşman gerek. firmalara gitmen numune bırakman ve dönüş beklemen gerek.
sadece motor yağı mı? hidrolik yağ vs de var mı?

  • late viper  (28.03.17 15:07:46)
oradan buraya motor yagi satmak için urunun cok cok ucuz olmasi lazim.

zira turkiye'de bu isi yapan tonlarca firma var.

ozbekistan'dan buraya nakliye fiyatlari da oldukça yüksek.

bir de para transferi durumu var ki asil sorun orada cikar. cunku ozbekistan'da para transferi cok sorunlu.
  • for the record  (28.03.17 16:11:20)