Bu soz Cemal Sureya'nin hangi siirinde geciyor?

"Ben senin; sevgilin, eşin, baban, ağabeyin, arkadaşınım. Biri bitse biri kalır. Seni hiç bırakmayacağım."
Sevda Sozleri'nde var mi bu satirlar?

Tesekkurler.

Sevda sözlerini okumuştum. Var diye hatırlıyorum.

  • sylr  (28.03.17 10:10:25)
Sevda Sözleri'nde böyle bir şey geçmiyor. İnternette de hangi şiirden alındığı yazmıyor kesinlikle. Cemal Süreya'ya atfedildiği halde ona ait olmayan yüzlerce şiirden biri olabilir bu da.

  • fragile lady  (28.03.17 10:28:57)
ilk eşi seniha'ya yazmış olabilir diye düşünsem de @fragile lady +1

  • Apocalypse  (28.03.17 11:28:59)
hiç rastlamadım, zaten hiç tarzı değil.

illa cemal süreya'nın diyorlarsa, bir mektubun bir satırı ya da bir not olabilir diye düşünüyorum ancak bununla alakalı da herhangi bir bilgi yok. bence tamamen can yücel'e yakıştırılan sürülerce şiir/söz gibi, cemal süreya'nın üstüne kalan sözlerden biri bu. bu konuda korkunç bir kirlilik var aklım almıyor.

hala "biliyorum sana giden"in cemal süreya'ya ait olduğunu kabullenemeyenlerdenim her ne kadar kitaplarının içinde olsa da.
  • golgem var iyi ki golgem var  (28.03.17 11:43:03)
Sevda Sözleri'nde olduğunu sanmıyorum, belki bir dergide yayınlanmıştır fakat kendisinindir diye biliyorum.
tarzına da benzettim ben şahsen, bilhassa Ülke şiirine pek bir yakın.

  • tiny penny  (28.03.17 13:04:49)
nerdeyse cok guzelmis, boyle bir sey duysam karsimdakine saygiyla baglanirim

  • tiredpanda  (28.03.17 13:30:41)