gazetecilik sorusu, yardıma ihtiyaç.

bir televizyon programı düşünün. uluslar arası ilişkiler uzmanı birini konuk etmişsiniz ve "suriye meselesi" konuşulacak mesela. bu programın giriş ve kapanışını yapacaksınız. nasıl yaparsınız?

program türkçe, türkler için ise;
uzm. dr. sn. başar esad beyefendi'nin kale gibi sağlam durduğu suriye'de muhammedçi piçlerin yarattığı sorunları tartışacağız bugün. konuğumuz x hanım/bey. hoş geldiniz.

  • nigeo  (28.03.17 00:21:42)
@nigeo, istediğim böyle bir şey değildi ama yine de işaretledim tiki, teşekkürler.

  • deniztarafinabakankale  (28.03.17 00:30:19)
6 yıl önce suriye'de başlayan iç savaş geride binlerce ölü, annesiz babasız çocuklar ve harap bir ülke bıraktı. Milyonlarca kişi evinden oldu, savaştan kaçmak için komşu ülkelere ve avrupa'ya sığındı. Ülkedeki savaştan kaçmaya çalışan binlerce kişi bu uğurda can verdi. aradan geçen yıllardan sonra beşar esad rusya'nın desteğiyle hala rejim in başkanlık koltuğuna oturmaya devam ediyor. Şimdi konuğumuz doç dr. X ile suriye'de süregelen içsavaşı, savaşın hem global hem de ortadoğu'daki güç dengeleri üzerinde etkisini konuşacağız.

Suriye iç savaşını doç. Dr x ile konuştuk. 21'nci yüzyılın belki de en acı en kanlı savaşlarından birinin yaşandığı suriye'de yaşananlara biraz daha yakından bakmaya çalıştık. Bizi değerli yorumlarıyla aydınlatan ve suriye meselesini anlamamıza yardımcı olan Konuğumuz x e çok teşekkür ediyorum.
  • rentts  (28.03.17 08:47:40 ~ 08:48:39)