uçuşta aktarma sorusu

selamlar,

istanbul'dan aktarmalı bir uçuşum olacak yakında.
istanbul'a varış 11:30, istanbul'dan kalkış 16:30.

hiç aktarmalı uçmadım daha önce.
-indisi bindisi derken bana ne kadar vakit kalır? havaalanına bi arkadaşımı çağırsam onla kahve içmek için 1-2 saatim olur mu?
-normal gelen yolcular gibi dışarı çıkabiliyor muyum? 2 saat gezip sonra normal giden yolcular gibi mi gidiyorum? yoksa içeriden bi geçiş var ve o bölgede mi beklemem gerekir?
-bagaj işi nasıl oluyor? aktarma sırasında kendi bagajımı kendim mi taşıyacağım? yoksa bi kere ilk kalkış noktasında aşağı verdiğim bagajı THY kendisi taşıyacak mı aktarma noktasında diğer uçağa?
-yakın zamanda gitmedim. Atatürk havaalanında ekstra bi güvenlik vs var mı? anormal bi durum var mı?

teşekkürler...

zaman çok rahat yeter, bagajı sen almayacaksın direkt diğer uçağa yüklenecek. çok anormal bir güvenlik önlemi yok.

  • ada meltemi  (27.03.17 22:22:53)