uçuşta ekstra bagaj - masraf sorusu

merhaba,

uçuşta ekstra bagajım için kaç para ödemem gerektiğini öğrenebiliyor muyum online olarak falan?

biletin bagaj kısmında 30k yazıyor. bundan ne anlamam lazım? aşağı vereceğim bagaj 30 kg olması gerekiyor; doğru değil mi?

ayrıca yukarıya yanıma da bir sırt çantası alabiliyor muyum laptop, kitap gibi şeyler için?

30 kg'lik bavulumdan başka da 2 bavul vermek istiyorum aşağı. bunlar da 25er KG falan olacaktır. bunlar için kaç para ödemem gerekir aşağı yukarı? uçuşlar THY ile.

ayrıca aktarmalı bir uçuş olacak. aktarmalı olduğu için bu fiyatı 2 ile çarpmam gerekecek mi?

güzergah önemliyese; sofya>atatürk istanbul>malta şeklinde olacak uçuş.

teşekkürler...

evet 30kg kabin altı bagaj sınırınız, yanınıza da kabin boyu bir bavul alabilirsiniz baş üstü dolaplarına koymak için, onun kilosu da 8 kg olmak durumunda. kabin bagajının ölçüldüğüne hiç denk gelmedim ama ağırlık olarak. ancak diyelim kabin altı bagajınız 33 kilo ise pek sorun etmiyorlar bunu (burası tabi havaalanından havaalanına, personelden personele göre değişiyor maalesef) sofya-ist-malta için de kg başına 7 euro fazla ödemeniz gerekecektir.

  • luchetti  (27.03.17 22:23:20)
kg başına 8 de olabilir ,tam emin olamadım, thynin sitesinde gerekli tablo mevcut.

  • luchetti  (27.03.17 22:23:50)
THY'yi arayıp maksimum kaç kilo götürebildiğinizi sorun. 30+25+25=80 kilo. Parasıyla bile olsa izin vermeyebilirler.

  • Lim5  (27.03.17 22:42:54)