30 yaş üstü olup bekar veya sevgilisi olmayan var mı ?

Kız erkek farketmez .Ne düsünüyorsunuz ? Evlilik falan düşünmüyor musunuz ? Bekar olmanızın nedeni nedir ?

boşandım

  • gkct  (27.03.17 00:29:47)
bekarım çünkü fakirim asfasf

  • cekilmis gayfe  (27.03.17 00:33:46)
bir sevdiğim olsa iyi olurdu diyorum ama bu işler zorlamayla olmuyor. doğal gelişmelere, akışa bırakmak en iyisi.

evliliğe karşı da nötrüm. ("anarşistim, kurumlara karşıyım" ayağı yapıp fuckbuddy arayan genital bölge parazitlerinden değilim). olsa da olur, olmasa da ama ufukta görünmediği kesin.
  • filteria  (27.03.17 00:39:42 ~ 00:42:26)
+1

  • lazarus  (27.03.17 00:49:35)
sevgilim yok ilk defa bu kadar uzun zamandır.
evlilik düşünürüm, ama özellikle evlilik amacıyla bir şey yapmıyorum.
sırf ilişki olsun, evliliğe dönüşsün diye uğraşmayacağım için ve bu tarz "yeter ki ilişki olsun" tarzı ilişkilere değer vermediğimden, çaba da harcamıyorum.
aşık olurum belki.
evlenirsem o zaman evlenmek istiyorum.
hayatı akışına bıraktım.
  • blatta hiberna  (27.03.17 00:49:51 ~ 00:50:34)
Hayatı akışına bıraktım +1
Bekarım çünkü fakirim +1
+
Evlenemiyorum çünkü şişkoyum ve korkağım.
  • yaren  (27.03.17 00:54:55)
Bekarim, evlenmeyecegim, erkek..
1. Sebep, cocuk fikrine %100000 karsiyim ve bu kafada birini bulmak zaten mumkun degil pek, su kisacik ve boktan hayati bir de uzerine cocuk yapip hayatinin geri kalanini da ona vakfetmek son derece yanlis ve sacma, ayrica kimse baska bir canliyi dunyaya getirme hakkina sahip olmamali, onun yasayacaklarinin bastan ve pesin sorumlulugunu ustlenecek haddi ve hakki kendinde gormemeli.. Neyse bu ayri bir tartisma konusu..
Bunun disinda, diyelim bu kafada bir kadin aday sevdicek bulundu, yine de omrun geri kalanini bir kisiyle, ayni kisiyle, hapis gibi hucre gibi ayni evde gecirmek uzere soz vermek ve kabullenmek hic akillica ve cekici gelmiyor bana..
  • alttaraf  (27.03.17 00:56:16)
bir sevdiğim olsa iyi olurdu diyorum ama bu işler zorlamayla olmuyor. doğal gelişmelere, akışa bırakmak en iyisi +1

  • bnmzz  (27.03.17 00:58:26)
valla hıc aklıma bıle gelmıyor cogu zaman, arada bir üzülüyorum sonra yine tınn

bilmiyorum nedir sebebi de hayatta herseyın sebebı yoktur
  • speranza  (27.03.17 01:28:11)
genelde kimseyle geçinemiyorum
hep sorunlu insanlara denk geldiğimi düşünüyordum şimdiye kadar
sanırım asıl sorunlu benmişim :)
  • supermatik  (27.03.17 01:29:13)
35+ erkek
düşünüyorum ama bunun için çaba sarfetmiyorum.

  • nikex  (27.03.17 01:51:01)
Bekarım çünkü fakirim bende
36 m

  • etna  (27.03.17 09:02:34)
boşandım +1

  • thewizardofearthsea  (27.03.17 11:09:19)
Evliliği düşününce evlilik oluyor mu şak diye? Sevgili bulmak bile aşırı derecede zorken hem de..? Nedeni de güzel olmamak.. Sadece bu. Elimi sallasam ellisi olamadı maalesef.

  • mandalina kokusu  (27.03.17 11:21:53 ~ 12:21:09)
boşandım+1
bekarım çünkü erkekler çok garip+ akışına bırakmak
fakir değilim.
evlilik düşünmüyorum zira evlilik fikri önce gelmemeli, tanışılan kişi önce gelmeli diye düşünüyorum.
çocuk istemiyorum.
  • sopiro  (27.03.17 11:33:32)
Bekarım, uzun zamandır sgilim yok. Kendime yeni yeni özen göstermeye başladım uzun zamandır. Cinsel anlamda hiçbir isteğim yok. Depresyon kaynaklı olabilir. Bir de işim yok şu an yaa, ona daha çok canım sıkılıyor.

  • Kizkurusu  (27.03.17 11:51:32)
Aha mobildn editleymdim ama evlenmek, sevdiğimle bir ömür geçirmeyi tabiki isterim ama bunun için de önce bir sevgili lazım:)

  • Kizkurusu  (27.03.17 11:52:59)
cirkinim.

  • jimicik  (27.03.17 12:06:25)
Evlilikten kedi görmüş minik bir kuş gibi ürküyorum. Elimi sallasam ellisi olmasa da her dönem beğenenim oldu, oluyor; ben hazır değilim.

  • devilred  (27.03.17 16:15:02)
belli bir yaşa ve birikime kadar herkes gibi sen de ilişkilerin belli nedenlerden dolayı bittiğini sanırsın. beni aldattı, yalan söyledi, değişti, sorumsuz, eski heyecan yok vs.. her zaman mantıklı bir sebep vardır, ne olduğu hiç mühim değil. sonra işte farkına varıyosun, aslında işin doğasında sönümlenme, bitme olgusu var, ve bitmemişse, yani hep sürmüşse, sürmesi gerektiği içindir, kişilere değil koşullara bağlı olduğu için sürmüştür, eski evlilikler gibi. işte o kavrayış sonrası aptal hormonlarının bile yapıp yapabileceği, birkaç boşalma periyodunda çakırkeyif bir gevşemedir. ayılış o denli hızlı olur ki, o kadar kısa sürede hiçbir ülke nikah işlemlerini halledemez. böylece sen de zaman zaman aksayan ama uzun vadede stabil bir huzurlu yalnızlığın keyifini sürersin. başka şeyler gibi işte ne kadar sürülürse o kadar.

  • yeraltindan potlar  (27.03.17 16:37:16)
bekarım, güzelim, halim vaktim ortalama.

ancak evlilikten korkuyorum.

33k
  • füt  (27.03.17 16:51:22)