4.5 yaşındaki oğlum...

yüz üstü yatarken yatağa sürttürüyor. böyle fiti fiti fiti kerkinme hareketi yapıyor. yakalayıp yüzüne vuruyor gibi olmasın, utanmasın diye görmezden geldim, kendisine de sormadım napıyon oğlum öyle diye. ama öyle yaparken baktığımızı fark ederse kızıyor "bakmayın" diye.

4.5 yaş erken değil mi hacı bu işler için?

eksisozluk.com

Cocugunuz fallik donemde. Arastirmaya calistiginiz icin tesekkur ederim. Her sey normal.
  • Traveller  (26.03.17 23:13:11)
çocukluk mastürbasyonu. lisans tez konumdu. yapma elini ordan çek gibi yönergelerde bulunmayın. oyalıyacak meşgul edecek hadi bana odadan oyuncağını getir, diğer odadan yastığı getir gibi bişeyler bulun o zamanlarda. televizyonda, bilgisayarda, tablette izledikleri şeylere dikkat edin. geçecektir endişelenmeyin.

  • dedim ben sana  (26.03.17 23:15:20 ~ 23:16:15)
benim birader o yaşlarda çok affedersin koltuğu gondiklerken pipisini öyle tahriş etmişti ki doktora götürmek zorunda kaldık hayvanı. bize de normal dedilerdi, genç çocuklar tabii kan deli akıyor. ha anneme kalırsa ben hiç öyle şeyler yapmamışım mesela, ben de sonradan sapıttım. aslında bildiğim kadarıyla çocuk yaşta kendileriyle oynamaları, kerkinmeleri falan gayet normal ve olması gereken. çocuk onu 4.5 yaşındayken yapmasa 30 yaşında damacanaya falan sarıyo işte sonra.

  • der meister  (26.03.17 23:19:57)
@dedim

Merakimdan soruyorum. Neden cocuk vazgecirilmeye calisiliyor? Ornegin 13 yasinda olsaydi oyle demiyeceklerdi (onu da durdurmaya calisan aileler var biliyorum cocuk okulda falan masturbasyon yapiyor - banyo sureleri falan kisitli neyse).
  • Traveller  (26.03.17 23:20:13)
@Traveller, haz duygusu gelişiyor çünkü. cinsel organını keşfetmesi normal ama hormonal olarak yeterli hazırbulunuşluluğa ulaşmadığı için algısı farklı yönlere kaydırılmalı. 13 yaşındaki bi çocuk için ergenliğe girmek artık normal sıcaklık vs faktörlerle ilgili olarak çocuklar artık erken ergenliğe giriyor çünkü. hormonlarından dolayı o çocuğu vazgeçirmen mümkün olmaz.

  • dedim ben sana  (26.03.17 23:30:19)
Annemin arkadaşının kızında da vardı bu durum. 2 yaşındaydı ilk fark ettiklerinde. Doktor "mastürbasyon sendromu" olduğunu ve sürekli çocuğu uyarmak yerine yapacağı zamanlarda çocuğun ilgisini başka şeylere çekmelerini söylemişti.

  • ms brownstone  (27.03.17 01:11:34)