Referandum Sonuçları Hakkında

Anketlere bakıyorum da evet ve hayır çıkan anketler birbiri ile yarışıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz sonuçlar hakkında? (Kendi vereceğiniz oydan bağımsız bir tahmin yapmaya çalışın lütfen)

Ben evet çıkacağını düşünüyorum %55 gibi bir oyla. Ancak anketlere bakınca hayır da çıkabilirmiş gibi geliyor. Hayır'ın ağır bastığı bir çok anket var.

tr.wikipedia.org

hayır oyu kullanacağım.
evet çıkacak.

eğer şimdilik güçlü olan hayır dalgası bu şekilde devam ederse, o zaman referandum yapılmayabilir.

bugüne kadar ben de hep recep tayyip Erdoğan'ın girdiği seçimi kazanacağını düşünenlerden oldum ve her seçim öncesi yapılan "bu sefer gidiciler" sohbetlerine gerçekçi bakmadım.
ama bu bir seçim değil.
sanki daha farklı bir durum olabilirmiş gibi.
kendi yandaş anket şirketlerinin başkanları bile evet diyenlerin coşkulu olmadığını, destek olmak için evet dediklerini, ama bu referandumun onları heyecanlandırmadığını söylüyor.

gerçi önümüzde uzun bir süreç var, çünkü her gün yeni bir sürü şey oluyor.
belli olmaz ne olacağı.

yine de bir şekilde evet dedirteceklerdir diye düşünüyorum.
  • blatta hiberna  (26.03.17 14:17:30 ~ 14:26:53)
bu duyuru burada dursun.
yüzde elli beş in üzerinde bir oranla evet çıkacak. yüzde 58-62 arası bekliyorum evet oylarını.
hayır vereceğim ama kesin sonuç bu.
  • fyodor fyodorovic  (26.03.17 14:23:24 ~ 14:23:46)
Hayır çıkacak.

  • medre  (26.03.17 14:26:38)
Hayır vereceğim ama malesef evet çıkacakmış gibi geliyor. Hiç umudum kalmadı bu ülkede.

  • electrobuzz  (26.03.17 14:36:33)
ben hayır basacağım, evet çıkmasını bekliyorum.

ülkenin sonunu hazırlamakta üstümüze yok. malı mülkü 16 nisana kadar satıp yurtdışına çıkarabilirsem iyi.
  • babilbaligi  (26.03.17 16:15:44)
hayır'ın resmi olarak kazanması için %50'yi geçmesi yetmez. yani %52-53 hayır için kesinlikle yeterli değil. ha %60 civarı bir oy oranı her türlü hayır'ı garantiler tabii ama %60 da baya iyimser bir oran tabii.

  • soso  (26.03.17 16:28:29)
hayır diyeceğim ama bence de evet çıkacak. gerçekten hayırlar daha çok olsa bile şu ya da bu şekilde evet çıkartılacak diye düşünüyorum

  • peki madem  (26.03.17 17:22:23)
akp haziran seçimlerinde başkanlığa oynadı, tek başına hükümeti bulamadılar.
yani kendi seçmeni bile razı değil.
üstüne ekonomik kriz + suriyelileri ekle?

son günlerde bir numara dönmezse hayır çıkar.
ha izin verirler mi orasını bilmem.
  • supermatik  (26.03.17 17:52:01 ~ 17:52:19)