reklamverenden kaç lira talep etmeliyiz?

bir arkadaşım www.etkinlikler.org adında bir site açtı. ankara'daki kültür, sanat vs etkinliklerini paylaşıyor. facebook'ta da 3300 civarında takipçisi var. bir resim sergisinin tanıtımı için talep geldi. facebook üzerinden 10 günlük bir tanıtım yapılacak. sizce böyle bir tanıtım için kaç lira talep edilmeli?
teşekkürler.

para almayin bence. sergide sitenizin ismi yazsin kiyida kosede yeter. ilk oncelik sitenin ziyaretcisini arttirmak olsun.

ayrica ust sinif ile alt sinif begenileri bir tutulamaz. hesap yaparken boyle dusunun. turkiyede sanatla ilgilenen herkes begense 500 bin olur mu?
  • nugre tias  (26.03.17 03:47:27)
Ben de çok fazla para vereceklerini tahmin etmiyorum. Ancak etkinliğinizi sayfamızdan facebook gönderisi/etkinlik reklamı şeklinde paylaşıyoruz ve 10 gün boyunca reklam verebiliriz adınıza diyebilirsiniz. Günlük reklam bütçesini birlikte belirleyip, üzerine çok az miktar da kendiniz ekleyerek böyle bir tanıtım yoluna gidebilirsiniz. Elbette kendileri de reklam verebilirler ancak sizin sayfanızdan yapılacak tanıtımın daha etkili olacağını söyleyebilirsiniz. Bu şekilde çalışan takipçisi olan sayfalar var çünkü. Sizin de yararınıza olur, takipçi sayınız da artar. Günlük 10-30 lira civarı bir rakam uygun bence, bir sergi için daha fazlası olmaz.

Diğer yandan para almama ya da çok çok cüzi miktar seçeneği de düşünülebilir bence de. Bu kişilerle arkadaş olup, biraz daha o taraflarda çevre edinerek ilerleyen zamanlar için sitenizi büyütmek adına bunu kullanma yolunu da seçebilirsiniz. Sizin iyilik yaptığınız kişiler eğer düzgün iletişim kurabilirseniz, sizi başkalarıyla tanıştırabilir ya da birilerine yönlendirebilir, ilerleyen zamanlarda bu da size reklam alma vbg gibi konularda geri dönüş sağlayabilir.
  • pokepoke  (26.03.17 14:08:52)