E segmenti araç önerisi

Arkadaşlar merhaba yeni araç alma arefesindeyiz. Sizlerin fikrini almak istedim. Bu araçlar hakkında az çok bilgisi olan varsa dinlemek isterim. 4 çeker olmak kaydıyla diğer önerilerinizi de bekliyorum.

2017 Bmw 530i xdrive 2.0 benzinli 252 hp
2016 Audi A6 quattro 2.0 tdi 190 hp
2016 Volvo s90 awd 2.0 D5 235 hp

E-5 kenarina oturup dakikalarca arabalari izleyecek kadar sevdali ve yukaridakilerin yanindan gecemiyecek durumda biri olarak sadece imrendigimi belirtmek icin geldim, ve nacizane tavsiyem, eger 3 numarada yazdigin araba en son kasa ise hic dusunme derim, olmaaazzzz boyle sey, 2 numaraya bmw yi koydum bu arada :)

  • alttaraf  (25.03.17 23:53:11)
@alttaraf hocam Allah hepimize nasip eder inşallah :)

  • bmw de onnumara yag yakan adam  (25.03.17 23:55:59)
Eyvallah, umarim:)
Tekrar soyluyorum Volvo harika olmuş..

  • alttaraf  (26.03.17 00:02:37)
Volvo en güzeli bunların arasında, ama ben olsam satarken de fazla zarar etmiyim diye düşünür 525xdrive alırdım. 530 un da piyasası yok bilinmiyor. Ama şu bi gerçek: bmw mercedes audi arasında dört çekeri en iyi olan marka audi.

  • sekerse tehlike  (26.03.17 00:27:05)
@sekerse tehlike hocam yeni kasa 5 serisinde sadece 530i ve 520d var.
Volvo konusunda benimde çekincem ikinci eli maalesef.
Audi içlerinde en soğuk olduğum marka.
  • bmw de onnumara yag yakan adam  (26.03.17 00:31:16)
Ne zaman çıkıyor yeni kasa? Ben şu anki kasadan bahsetmiştim. 530i ile 520d varsa bunların ikisi yaygın olacak demek korkmaya gerek yok 530i xd yapıştır. Ama dört çekeri nasıldır bilemem. Ben de audi sevmiyorum senin gibi fakat izlediğim kıyas videolarında dörtçekeri diğer markalara göre baya önde.

  • sekerse tehlike  (26.03.17 00:44:49)
@sekerse tehlike

Yeni kasa çıktı hocam. Sipariş almaya başladılar. Haftaya bayilere gelecek araçlar.
  • bmw de onnumara yag yakan adam  (26.03.17 00:48:42)
Çıktı da yollarda ne zaman göreceğiz demek istemiştim, haftaya geliyor demek. Hadi hayırlısı..

  • sekerse tehlike  (26.03.17 01:01:16)
yeni kasa yaz sonundan beri var. türkiye'ye yeni geliyor.

ben olsam s90 alırdım deneysel bi araba yapmışlar, tutacak gibi.

5.30 2 sene sonra %40 değer kaybeder çok paran varsa senin bileceğin iş.
  • drystedb efficacious  (26.03.17 01:32:51)
@drystedb

530 dediğin gibi çok değer kaybeder özellikle temmuz gibi 520i ler gelince.

Volvo nun da durumu çok belirsiz. Piyasası olmayan bir marka. S90 la bunu yıkabilir mi bilmiyorum.
  • bmw de onnumara yag yakan adam  (26.03.17 01:49:57)
awd bu kadar onemli ise kesinlikle audi, volvo/mercedes/bmw quattro seviyesinde degiller.

kis lastigi olarak da tavsiyem NOKIAN, pahalidir ama bir numaradir.
  • cooperr  (27.03.17 17:36:24 ~ 17:38:46)
Bunların arasından audi'yi tercih ederdim. Ayrıca bu sınıfta araç alırken MB E220d 4MATIC'i de değerlendirmenizi kesinlikte tavsiye ederim.

  • battal gemalmaz  (27.03.17 17:41:56)