Şiirim nasıl?

7 yıl önce yazmış olduğum şiiri çıkardı facebook karşıma, nasıl sizce? :)

Öyle işte...

Gözlere yaşlar dolar ya, tutmak istersin onları
Yanaklarından süzülmesini, gözlerinden uzaklaşmasını istemezsin
Bunu yapman gerekir
Hayat bunu bekler senden
Erkek adam ağlamaz ya…

Engel olamazsın; hayat senden yaşlarına hakim olmanı istese de öte yandan yıpratır seni
Her damlanın arkasına bir damla, bir damla daha derken tutamaz olursun artık
Yaşadıkların, hayal kırıklıkların getirmiştir seni bu noktaya...

Ağlarsın…

Gözünden yaşlar bir bir süzülür
Kalanları tutmak, daha fazla ağlamamak istersin; var gücünle hayata karşı koymak…
Gücün kalmış mıdır ki bir yerlerde?
Dayanmaya çalışırken tüketmemiş miydin hepsini?
Daha fazla karşı koyamadığından süzülmemiş midir gözünden yaşlar?

Ağlarsın…

Daha fazla ağlarsın…

Hayata isyan edip, mutlu olmayı dilersin
Çok bir şey istemezsin; sadece ufak bir mutluluk…
Zordur hayat için...
O, senden ağlamamanı isterken içinden sinsi planlar yapar; mutlu olamaman, daha fazla ağlaman için...

Ağlarsın…

Daha fazla ağlarsın…
Gözlerin kan çanağı olana kadar ağlarsın…

@sl78 çakalca derken?

  • senolll  (24.03.17 23:10:30)
Birisi demisti "Her Türk en az bir kez siir yazmistir." diye. Gomduklerine bakma yani seni.
Ama yedi sene oncede birakman siir yazmayi cok dogru bir karar olmus.

  • buf-e kür  (24.03.17 23:17:34)
çok kötü bence.Şiir sade olmalı.

  • turkuaz  (25.03.17 11:14:39)
sonuna bolca üç nokta konulmuş şiirleri yeryüzünden silebilsek mega terabytelar ve tonlarca ağaç israfından kurtulmuş olurduk

  • gkct  (25.03.17 11:36:13)