Ben mi abartıyorum?

Dün bi erkek arkadaşımla dışarı çıktım, yolda giderken de kahvesine bi şey için iddaaya girdik ve ben kazandım. Sonra mekana gidince de benim bira içesim geldi, o da olur ben de içerim dedi, bunun üstüne bi bira söyledim, o söylediğin bira 45 tl ya ben bunu ödemem dedi. Çok bozuldum, o an bozuntuya vermesem de şimdi düşündükçe sinir oluyorum. Abartıyor muyum sizce kim haklı?

erkek arkadaşın öyle konuşması saçma ama sizin de kahvenin karşılığı olarak 45 liralık birayı ödemesini istemeniz saçma. adam bir nevi haklı sonuçta kahve kaybetmiş bira ısmarlamak zorunda değil. başka zaman kahve içersiniz onu ısmarlar. biraz hödükçe söylemiş bunu o kadar.

  • carabelli  (24.03.17 21:35:36)
haksızsın. 10 liralık kahve için taahhüt vermiş, 45 liralık ürün istemişsin.

  • orange coffee  (24.03.17 21:37:08)
Prenses sendromu seziyorum. Kahve demişsiniz, kahve değilse neden ödesin?

  • devilred  (24.03.17 21:37:12)
dile getiriş biçimi kabaca olmuş ama haksız diyemeyiz tabi. ayrıca çoğu erkek seks ihtimalini düşünüp durumu görmezden gelirdi, adam bildiğin açık, net davranmış.

  • yeraltindan potlar  (24.03.17 21:39:24)
Abartmıyorsun. Erkekse eşşek gibi vermek zorunda.

  • delicevat  (24.03.17 21:39:34)
Samimiyet derecenizi bilmiyorum ama sevgiliye veya çok çok yakın arkadaşa yapılır böyle şımarıklıklar.

Evet abartıyorsun, adam biraz bodoslama söylemiş ama doğru söylemiş.
  • an engineer  (24.03.17 21:39:35)
Adam haklı. Ben kız olsaydım baştan derdim, kahve borcunu başka zamana sakladım, diye

  • fallopian  (24.03.17 21:44:52)
İyi bari lamborghini bayisine girmemişsiniz o arada kejdksjso tabiki abartıyorsun, herifin belki sadece 40 lirası vardı? Kezban deyince kızıyonuz sonra...

  • Bowie  (24.03.17 21:47:13 ~ 21:48:01)
Ya parası var biliyorum heralde, zaten olmayacağından şüphelensem böyle bişi demem. Kahve de ısmarlatmam.

  • giselle  (24.03.17 21:49:42)
adam haklı.

45 liralık birayı ödemek zorunda değil adam kahvesine girmişsiniz iddiaya.

çok isabetli bir şey yapmış ödememekle. ben ödemezdim. çok da sinir olurdum bu tavra.

parası olması sizin miktarı canınızın istediği yüksekliğe çıkartabileceğiniz anlamına gelmez ki.

her türlü haksızsın.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (24.03.17 21:51:48 ~ 21:52:29)
Bakın küçük hanım, bir erkeğin cebinde para olması onun size bira ısmarlamak istediği anlamına gelmiyor. Belki 7 milyar doları var ama size 45 liraya bira ısmarlamak istemiyordur. Kahvesine tutuştunuz kahve kazandınız, herifin parasıda var, e ben kahve içmiyimde nasılsa parası varken 45 liraya bira içeyim kafasına sizi sokan ne anlamıyorum :)

  • Bowie  (24.03.17 21:52:22)
45 lira bira neredeymiş yha?

  • cedex  (24.03.17 21:53:07)
İyiki ödememiş ayrıca bunun muhabbetini açıp "ısmarlamadı yha" dediğinize göre tek bir birayla da kalmayacaktı olay. Nedir bu beleşçilik yav :/

  • Bowie  (24.03.17 21:53:22)
yuh diyorum. görgüsüzlük yapmışsın. 5-10 liralık iddiayı kaybetti diye 45 liralık bira istenir mi? bir de sinir olmuşsun. ben de sana sinir oldum kendini prenses sanan kezban

  • dafuq  (24.03.17 21:59:46)
45 liraya bira mı olur ya.

  • spirit crusher  (24.03.17 22:07:46)
Adam haklı

  • mutlusismankedi2015  (24.03.17 22:12:11)
arkadaş hiç mi kendine saygın yok?
45 liralık bira söylüyorsan çıkarıp ödeyeceksin sayın kezo

  • w a s d  (24.03.17 22:13:13)
Gerçekten görgüsüzlük ve beleşçilik yapmışssın. Kahve yerine canın bira isteyebilir tamam ama 45 liralık bira söylemek de nedir? Arkadaşın çok haklı. Bu kadar insanın seni haklı bulmasına da baya şaşırdım açıkçası çünkü ayıp eden taraf bariz sensin.

  • jacque  (24.03.17 22:17:55)
arkadaşınsa normal tepki vermiş,haklı. şimdi ben de arkadaşımla iddiaya girip starbuckstan 9,50lik kahve kaçırdıysam 45tllik bira istese ben de oldu amk derim. ama çocuktan bi beklentim varsa yarın bi gün kesin sevgili oluruz hesabı da o ödesin diye düşündüysem ay ya ne kadar eziğim diye düşünürüm. yani 2 türlü de abartmış oluyorsun evet.

  • allaccess  (24.03.17 22:19:17)
yaman ölücüymüşsün bacım

  • hasmetizm 2046  (24.03.17 22:21:37)
evet sen abartiyorsun. kahvesine iddiaya girmissiniz sen baska bir sey istemissin.

ayrica hakkaten 45 liralik bira nedir abi? nasil bir evrende yasiyorsunuz?

benim de param var 45 liralik birayi kendime almam ki sana alayim.
  • robokot  (24.03.17 22:23:02 ~ 22:24:10)
> Ya parası var biliyorum heralde, zaten olmayacağından şüphelensem böyle bişi demem.

yahu sanane adamin cebindeki paradan ? adam cok zengin diye senin cakallik yaparak onu masrafa sokmana goz yummak zorunda mi?
  • scars dont fade  (24.03.17 22:23:08)
abartıyorsun. bence arkadaşın haklı.

  • burya  (24.03.17 22:25:10)
yazmayacaktım ama dayanamadım. biz seninle mekana ilk girdiğimizde kahve yerine bira içmek istediğini söyledin ve bende sana "tamamdır, zaten manzara tam bira içmelik" dedim. sen menüdeki en pahalı birayı söyleyince sana açık açık "bak o birayı ödemem, eğer içmek istersen sen ödersin" dedim. Sen de "peki" diyip siparişini değiştirdin. olayda sinir olması gereken biri varsa o da benim. hatta bu olayı buralara taşıman da çok enteresan.

  • kaderimse np  (24.03.17 22:26:22 ~ 22:30:27)
giselle bacım cevap verir misin pls 45 liraya ne birasıymış o?

  • klar  (24.03.17 22:27:31)
@kaderimse np oha bi de cevap mı yazıyorsun inanamıyorum :OOooOOO sanki ben senin hiç hesabını ödememişim gibi, söylesene kezbanlıkla nasıl bi alakam olduğunu, hayret bi şey ya. Burdakilerin gazına gelip de şey yapma, onlar unutur gene biz çıkarız bak ben sinirlerime hakim oluyorum sana da aynısını tavsiye ederim.

hayret bi şey ya, sizsiniz kezban, kız arkadaşınız 2 liralık akbil bastırsa ah akbilim beni kullandı diye gelip ağlayacak insanlara bi şeyler soranda kabahat zaten.
  • giselle  (24.03.17 22:31:07)
Bira 75'lik duvel.

  • giselle  (24.03.17 22:31:24)
Ooo sipariş değiştirmeler filan, niyet ortadaymış. Gold digger +1

  • devilred  (24.03.17 22:32:22)
@giselle kimsenin gazına geldiğim falan yok. ayrıca 45 liranın bana koymayacağını da gayet iyi biliyorsun ama hesabı sen ödeyeceğin zaman hiç masaya 75 lik duvel geldiğini hatırlamıyorum.

  • kaderimse np  (24.03.17 22:39:53)
neden 3lu vatsap grubunuzda tartismadiniz bunu 2 liralik akbil basamayacak kisilere soruyorsun

  • tiredpanda  (24.03.17 22:54:55)
@panda haklısın düşünemedim işte bunların böyle olacağını, ya o nerden dahil oldu ben anlamadım zaten @dionisis wtf meen? @kaderimse np ya canım istememiştir o an allah allah neyse ya ok. uzatmıyorum gerçekten.

  • giselle  (24.03.17 22:59:17)
Şimdi şöyle ki adamın gelirini bilmeden cevap vermek doğru olmaz. Üç beş kazanan bir beyaz yakalı ise biraz hak verilir ama değilse pintilik etmiş.

  • catch the arrow  (24.03.17 23:00:48)
bidakka erkek arkadaş derken bi erkek arkadaş denmişti yukarda malito muymuş bi de bunlar?

  • klar  (24.03.17 23:01:14)
arkadaş diyor. arkadaş. arkadaş 3 ün 5 in 45 in hesabını mı yapar. geçiniz.

  • hemsta  (24.03.17 23:01:59)
İkinizde haksızsiniz

  • all girls dream  (24.03.17 23:16:51)
Bence siz ayıp etmişsiniz. Kahve 10 tl, söylediğiniz bira 45 tl. Sizdeki ''nasılsa o ödeyecek atış serbest''modu hoşuna gitmemiş ve tavrını koymuş. Arayı iyi tutmak istiyorsanız siz de kişi başı hesap 100 tl'lik filan yemeğe çıkarıp jest yapın madem, bu fikir hoşunuza gitmiyorsa ödeme olaylarında makul davranmaya özen gösterin.

Edit: Arkadaşınız da burada yazmış sırf o görsün diye buraya yazmanız ve yorumlarda yerilmesini beklemeniz daha da çirkin.
  • neferkitty  (24.03.17 23:17:29 ~ 23:23:57)
(bkz: kitlemek)

  • fyodor fyodorovic  (24.03.17 23:20:55)
Ölmediysen,

Ayusun.

Eller havaya, bir sağa bir sola, çalkala çalkala....
  • stewie  (24.03.17 23:35:11)
Bir ileri iki geri yürü hadi. Göster bana o eşsiz dansını.

Sularıma sularıma kor gibi düştün. Yükselttin bak nabzımı.

Çalkala çalkala.
  • stewie  (24.03.17 23:37:02)
45 liralik bira mi icilir! Ben adamin yerinde olsam ayrilirim.

  • Traveller  (24.03.17 23:41:55)
10 lira nerede 45 lira nerede tabii ki haksızsın

  • fragile lady  (24.03.17 23:44:00)
Gel ben sana iki bira ısmarliyim sınırin geçecekse.

  • all girls dream  (24.03.17 23:45:33)
>bi erkek arkadaşım
Adam haklı.

  • pikrua  (24.03.17 23:54:08)
Oha lan esra erola çevirdin burayı kezban kardeş... 45 liralık biraya kadar düşmemeliydi mevzu cidden... Arkadaş yazmış, bence sonuna kadar erkek arkadaş haklı. Sen kezbanlığı ilk bulan insan olabilirsin, patentini al derim.

  • Bowie  (25.03.17 00:30:37)
adam haklı.
ayrıca buradan biriyle yaşadığınız bu olayı onun okuyacağını bile bile buraya yazmak nedir ya?

  • filteria  (25.03.17 00:35:00)
karşıdakinin parasal durumu ne olursa olsun para benden çıkmayacak diye gidip 3 kat pahalısından seçmek, kimse kusura bakmasın da, kalite meselesi biraz.

buraya okuyacağını bile bile yazmak zaten ayrı bi çocukluk.

diğer kişiye gelince, kızdığı için ödemem dediğini anlıyorum ama ben olsam öderdim. çünkü durumu o kadar normal görüyor ki, herkesin kendine hak vereceğini ve çocuğu utandıracağını sanıp buraya yazmış. bu tip işlerden faydalanmak tarzı olmuş bir insana tepki göstersen de boş.
  • jrixy  (25.03.17 01:01:12)
hem haksız, hem çingene tavırlı kezban, hemde cevap beğenmiyor

  • Big bada bum bum  (25.03.17 02:16:49)
Çingene olmadığım için çingenelik nedir bilmem ben, ikiyüzlü kezbanlar. Bilmediğiniz şeyler var da neyse çirkefleşiyorsunuz sizinle uğraşamam.

  • giselle  (25.03.17 08:34:30 ~ 08:35:26)
@giselle istersen sus artık çünkü konuştukça batıyorsun. Ağzının payını da almışsındır umarım.

  • kaderimse np  (25.03.17 14:05:07)
yuhh, hem suçlu hem güçlü. ne içeceksen aramızda para toplayıp ısmarlayalım duyurucak da rahatla bacım. böylesini de görmemiştim pesss

  • limoncello  (25.03.17 14:07:59)
vurun vurun daha ölmemiş

  • nrmnm  (25.03.17 14:16:05)
ahahahaahha trollemiyorsanız eğer hiç komik değil.

  • elorelia  (25.03.17 14:23:45)
Kaderimse np kardeş, sen de bu kezbanla dolaşma la. Adamın parasını yer bu knk. Hatun kene çıktı krdş.

  • Bowie  (25.03.17 14:23:45)
Gün geçmiyor ki Duyuru'da enteresan bir olay daha yaşanmasın. Senden bağımsız olarak mekandaki en pahalı şeyi sipariş etmenin biraz kaba bir hareket olduğunu düşünüyorum. Bunu Donald Trump da yapsa kekoluktur benim gözümde. Bir de nasıl olsa o ödüyor davranışıyla birleşince kaba olmuş işte. Haklı ya da haksız değilsin.

  • dissendium  (25.03.17 14:32:11)
45 tl lik bira olan bi yere gitmeyin tamam serbest piyasa ama bokunu çıkarmanında lüzumu yok

  • gündüz m  (25.03.17 14:47:29)
@kaderimse np, Buradaki herkes sana hak verse bile 45 liralık hesaptan kaçan biriyle bi daha görüşmeyi düşünmüyorum. Ayrıca neleri unutmaman gerektiğini de sen çok iyi biliyorsun. Neyse duyuruyu görmen benim tercihim değildi ama iyi oldu, en azından böyle bi adamla konuşma zahmetinden kurtuldum.

  • giselle  (25.03.17 16:31:55)
Bu senin tercihindir saygı duyarım. Bu konuyu bu kadar büyüteceğini bilseydim değil bira, içtiğin suyun bile hesabını ödemezdim. Senin için arabanın yaktığı benzine yazık. Unutma dediğin şeyleri sanki sadece tek başıma yaşamamışım gibi konuşuyorsun. Buraya yazdığın tüm şeyler için pişman olacağından adım kadar eminim. Sana aldığım hediyeleri artık sadece mağaza vitrinlerinde görürsün. Korkma onları geri isteyecek kadar da kalitesiz biri değilim. Güle güle kullan hepsini. Ama senin telefonlarıma cevap vermeyip söyleyeceklerini burada herkesin içinde dile getirmeyi tercih etmen çocukluktan öte birşey değil.

  • kaderimse np  (25.03.17 17:03:01 ~ 26.03.17 02:10:44)
Kız kezo hala ölmedin mi lol

  • jazzabel  (25.03.17 17:06:31)
adam haklı. kız kezban.

  • humat  (25.03.17 18:21:07)
Olm bu giselle bizim filmlerden de aşina olduğumuz insanlar gibi lan. Elemanın parasını yemiş, eleman artık yedirmemek istegince "kurtuldum" falan yazmış dksnsksn.

Kaderimse np: geri iste lan hediyelerinide! Gidip başkasına hava atıcak onlarla dlsnjsjs attırma knk, ciddiyim.
  • Bowie  (25.03.17 19:21:33)
Danışıklı dövüş adan kendine eskort arıyor çok param var diye

  • unlulerin fotograflarini sizdiran adam  (14.04.17 15:08:47)
Adam haklı bu bilgiler ışığında

  • basond  (14.04.17 15:42:35)
hesap, para falan enteresan konular. hafif troll gibi de ama neyse diyeceğim şu. bahis oynuyorsunuz mesela iddia örneğin. oran da 1'e 5 diyelim ki. 10 lira yatırmışsınız. 50 lira alacaksınız. bayiye giriyorsunuz diyorsunuz ki, "abi bildik işte maçları 100 lira istiyorum ben." işte bu da öyle bir şey.

  • windowsguvenlikduvari  (14.04.17 15:43:04)
İlk önce yorumumu söyleyeyim haksızsın. Kibalık olsun diye ısmarlayabilir, paran yoktur ısmarlar (yok demiyorum mesela diyorum)ya da sırf canı istediği için ısrmayabilir ama ortada bir zorunluluk yok. Yorumlarda okuduğum üzere iddia bira üzerine bile olsa bu sana 45 liralık bira almak zorunda değildir.

@delicevat O zaman sen ''eşşek'' gibi vermeye devam et. Erkeğiz diye hesap ödeme zorunluluğumuz yok.

Not: Akbil bastığım için ağlamıyorum direkt taksi kullanıyorum.

Kişisel not: Trollediklerini düşünüyorum.
  • orta buyuklukte bir ulkenin krali  (14.04.17 16:12:44)
yani yazmayayım yazmayayım dedim, dayanamadım.

yine bir adab-ı muaşeret kuralıysa sizlerleyim.
bir kadın ve bir erkek buluştuğunda, aralarındaki ilişkinin tarzı ne olursa olsun, kadının zaten en pahalı ya da en ucuz şeyi seçmemesi gerekir görgü kuralları gereği.

iddiayı falan geçiyorum, ama burada aldığı hediyeleri anlatan adam, bir kızla bir yere gittiğinde kıza zaten hesap ödetmemeli diye düşünüyorum.
gençler onaylamayabilir, ama maddi durumu müsait olan bir adamın kızla karşılıklı bozuk para bölüştürmesi çok itici bir hareket.
ama siz de bunun karşılığında insan olursunuz, en pahalı şeyin siparişini vermezsiniz.

bunun dışında da bir buluştuğunuzda kadın olan taraf size bir şey ısmarlar falan, o denge kurulur, o ayrı.

burada hata kesinlikle sizde (kadında).
üstelik iddia meselesinin zaten tartışılacak bir yanı yok.

buraya kadar erkek kişisi haklı, da sonradan yapılan yorumlarda arabanın benzini, alınan hediyeleri geri istemem imaları falan da çok kalitesiz yahu.
yani biraz denklik var bence, kimse kusura bakmasın.

orada yapılacak olan şey, madem paranız var, durumunuz müsait, kıza centilmenlik ve prensip gereği istediği birayı ısmarlamak ve sonrasında da rengini belli ettiğini düşünerek, mesafe koymak ya da görüşmemektir.
45 lira için bu kadar düşmeye ya da "ben kendimi sana kullandırmam" mesajı vermeye gerek yok, fazla bir paradan bahsetmiyoruz.
o mesajı vereceğinize, parayı öder, kendinizi daha fazla kullandırmazsınız.
kadın da mesajı alır ya da almaz, onun sorunu.

yani bir erkeğin kadına "onu ısmarlamam ama" demesi de hoş değil, kadının yararlanmaya çalışması da rezalet.
ama dediğim gibi, böyle abuk işler yapılmadan da gayet toparlanabilecek durumlar bunlar.
olgun olmak, yol yordam bilmek lazım.
sen orada kız haksız dahi olsa, "ısmarlamam" diye çıkış yaparsan, kız da gelir buraya yazar.
yani zincirleme şeyler bunlar, dibin dibine kadar gitti, harcanan benzinlere falan vardı konu.
çıtayı yukarıda tutmak, olgun olmak önemli.

yani bir taraf haksız olduğunda, diğer taraf işi çingeneliğe vurmadan, olayı idare ederek sonlandırmayı bilmeli.
dediğim gibi, iki tarafın da denk olduğunu düşünüyorum.
  • blatta hiberna  (14.04.17 16:23:43 ~ 16:25:44)