Endoskopi ve narkoz olayi

Benim tekrar endoskopi olmam gerekicek sanirim.Cok korkuyorum.Narkozla yapilmasi daha iyi oluyor ama bu konuda endiselerim var.5 sene önce oldugumda bir türlü dalamamisim ve 150 kglik adama verilecek kadar narkoz verilmis bana.Kalktigimda leyla gibiydim ve bilincsizce cok küfür etmisim.Neyse simdi bisiler okumustum daha önce, narkoz sirasinda kalbi durdu filan.Bunun sikligi nedir? Narkozun boyle bir etkisi var mi?Mideme hortum sokulmasindan korkmuyorum da bu narkoz olayi canimi skıyor. Tecrübe edenlerden yorum alabilir miyim?

Narkoz verildiği için her zaman bir risk var ama yüzde kaç bilmiyorum.
Ben de endoskopi oldum narkozla. Bana aksine az vermişler hiç ameliyat olmadığım için hayal meyal hatırlıyorum. Rahatsız olmuştum hortumdan biraz ama çok etkilenmedim. sonra yattım biraz kalktım. kahvaltı yaptım hastanede. eve gidip uyudum ve işe gittim. 2de gitmem gerekiyodu kalkamadım 4de gittim (16:00-00:00 çalıştım.)

  • matilda  (24.03.17 14:43:04)
çok korkunuz varsa narkozsuz yaptırın. ben narkozsuz yaptırdım, çok kötü geçti ama 5 dkda bitiyor.

  • dedimmidemedimmi  (24.03.17 14:43:30)
bildiğim kadarı ile endoskopide sedayson uygulanıyor. narkozdan daha az riskli.

  • nick konusunda kararsizim  (24.03.17 14:54:42)
Ben de narkoz degil de sakinlestirici uyku ilaci falan gibi bi sey veriyorlar diye biliyorum.

  • saçdemeti  (24.03.17 16:12:57)