umudu ve inancı kalmayan insanın yaşaması çok anlamsız değil mi ?

İçimizdeki yaşama çeken dürtü nedir ? Bu çarkın dönmesini sağlamaktan hatta onu bile sağlayamamaktan başka ne halta yarıyoruz ki ? Üstelik kendi seçimimiz olmadığı halde ? Saçma.

Zaten ömrün var daha neden kısaltasın ki? Hem umut veya inancın tekrar ne zaman geleceği belli olmaz.

  • patatesli yumurta  (23.03.17 20:48:28)
Zaten kısa bir önrüm var olacak orası. (Mobildeyim)

  • patatesli yumurta  (23.03.17 20:49:13)
Dersleri veremedin mi hacı? Yaşam sadece yaşam işte. Hiçbir gezegende olmayıp sadece burada olan bir şey. Bu nedenle özel. Bunun amaçla bir ilgisi yok.

  • dissendium  (23.03.17 20:59:59)
@acemi doğru söyledin

@patatesli Yerinde sayan hayatım var, değişikliğe kapalıyım galiba ondan oluyor bunlar, son 5 senedir aynı noktadayım. Umut gidince sonzuza kadar böyle gidecek diye düşünüyor insan. Sanki hiçlikteyim, ve her günüm buna uygun gidiyor

@dissendium çoğu gitti azı kaldı da, dersler koymuyor artık zaten be bro. Abi özel de iyi giden bir şeyler olmalı, bütün iyi giden şeyleri nötrleyen ben miyim bu düzende ?
  • Golden Ratio  (23.03.17 21:07:36)
Ölüm bir daha geri alınamayan bir şey. Artık dönüşü olmaz. Yaşamaya bak. 5 sene çok iyi geçmedi diye kalan zaman da böyle olacak değil. Sonsuz olasılık, uçsuz bucaksız koca bir dünya var.

  • patatesli yumurta  (23.03.17 21:21:11)
@Golden, bir gün düzelir bro. Her an her saniye mutlu olamayız. Sıkıntılı dönemlerin bir gün geçeceğini unutma. Ben o yüzden hep "belki bir gün..." derim.

  • dissendium  (23.03.17 21:52:31)
degil cunku bir seyi kaybetmeden bulamazsin. umut da inanc da basit kavramlar degil ve oyle kolay elde edilcegini sanmiyorum. bir omur bicilmis bu arayis icin.

  • superfluid  (23.03.17 22:54:30)