[]

güneş gözlügü hakkında sorularım

polarize gözlük aldım ancak içerden yansımalar görüşümü rahatsız ettigi için değiştireceğim.
sanırım anti-reflection kaplamalar varmış iç taraftan bunu yok etmek için. tamamen yok ediyor mu? yoksa polarize gözlük yerine normal gözlük mü alayım? bu konuda fikriniz nedir ve gözlk tavsiyeniz var mı?

2. degrade ve düz renk. arasındaki fark nedir? hangisi daha iyidir?

3. illa ki polarize mi alayım? izmirde yaşıyorum yazın güneş çok parlak.

 
ben polarize kullanıyorum, gayet rahat oluyor yansımalar konusunda.

içeriden nasıl yansıma oluyor sizde onu anlamadım ben, kendi gözünüzü mü görüyorsunuz? ne yansıyor içeriden ?
  • nucleon  (23.03.17 14:24:07) 
@nucleon hem kendi gözümü görüyorum hem de yandan ve arkadan gelen ışıklar yansıma yapıp ışık demeti yapıyor görüşümü azaltıyor ve rahatsız ediyor.


  • sahipsiz  (23.03.17 14:25:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.