İngilizce dersinde guardian mı independent mı

Merhaba devlet şisesinde öğretmenim. Öğrencilerimle speaking dersi yapıyoruz buna ek olarak anadilde kaynak okumak için bu iki gazeteden birini okuyalım diyorum. Hangisini seçmeliyiz sizce?

dil bakımından the independent daha uygun olur bence.

  • blatta hiberna  (23.03.17 00:02:29 ~ 00:10:13)
Ben bbc derdim. Ikisinden biriyse guardian.

  • dunal  (23.03.17 00:03:30)
Niye seçiyoruz örtmenim bence devlet şişesinin dibine vuralım (: farklı farklı kaynaklardan okusunlar.

  • FeykIM  (23.03.17 00:06:10)
@FeykIM üstad bir örnek alıp farklı sayfaları okuyacağız sınıf bütçemiz de farklı kaynaklar için yetersiz.

  • iddaaci  (23.03.17 00:08:49)
the independent sadece dijital artık.
baskısı yok.

baskısı olan bir şey okutacaksanız da direkt internet sitesinden yazdırıp, fotokopi yoluyla dağıtabilirsiniz.
tabii örnek almanızın özel bir nedeni yoksa.
boşuna para vermeyin, daha çok kaynaktan yararlanırsınız.
  • blatta hiberna  (23.03.17 00:13:10)
@blatta hiberna açıkçası öğrencilerim yabancı kaynak hiç görmemişler. Yani gerçek bir yabancı gazeteyi ellerine almaları çok iyi olur. Fotokopi çıktı olunca tadı bozulur. Öğrencilerim büyük şehirlerden çok uzaktalar. Onlara bir bakış da kazandırmak istiyorum.

  • iddaaci  (23.03.17 00:20:17)
anlıyorum.
o zaman zaten the independent olmaz.

arada bir time ya da newsweek falan okunabilir bence.
haftalık oldukları için daha hesaplı da olabilir.
bir sayısı bir ay bile götürebilir ders sayınızın yoğunluğuna göre.
  • blatta hiberna  (23.03.17 00:58:49)