eee kendi yemeğimi işe kendim mi götüreceğim?

şimdi benim bildiğim ne olursa olsun yemeğini işveren verir yahu mesai saatlerinde. eve usta gelse kek veren insanlarız biz. bi iş yerinde de öğle yemeği dahil olmaz mı yahu?

aşağıdaki benefit'leri incelediğimde kendi öğle yemeğimi kendim götürmem gerektiğini mi anlamalıyım? çünkü bi tek cuma günü yemek veriyoruz yazmışlar. e nabıcam yani? tost sandviç hazırlayıp götürecek miyim? nabıyorlar acaba insanlar?

BENEFITS
• Breakfast + lunch on Fridays

şirketten şirkete değişmekle birlikte avrupa'dan bildiğim bazı yazılım şirketlerinde:

mikrodalga'da ısıtılabilecek çorba, sandviç/dürüm, yoğurdumsu şeyler vb gibi atıştırmalık dolabı olanlar var(spotify),
hiçbir şey vermeyenler var, oraya evden götürüyorlar(bir yığın startup),
baya açık büfe, dünya çeşit yemek veren var(booking, günlük 2€ civarı kesiyor maaştan),
kruvasan ve cookie gibi, daha kahvaltı tarzı verenler var(bir yığın startup)
  • saygilarefendim  (22.03.17 17:38:20)
disari yemege cikiyorlar ya da evden getiriyorlar.

  • fin  (22.03.17 17:39:39)
yemek vermek işveren için büyük uğraş ve masraf, düzgün yerler bu iş için dışarıdan firmalarla anlaşıp organizasyonu onlara yaptırıyorlar. orta kurumsallar ona para vermek istemiyor ama bu sefer de yemek şirketleriyle doğrudan muhatap kalıyor, kalitesine fiyatına teknik imkanlarına(yemekhane vs.) gömülüyorlar. mavi yakası çok olan şirket-fabrikalar tatmin etmesi kolay diye bu yola gidiyor; beden işi yapanların sağlıklı beslenmesi, güçten düşmemesi gibi incik cincik detaylar da var(düşük maaş alan işçi yemek kartını bozdurup başka şeyler de alabiliyor örneğin).

beyaz yakaya yemek beğendirmek de zor bi de. civarda yenebilecek yerler varsa, yemek kartçılarla yapılan güzel anlaşmalarla daha zahmetsiz ve iki tarafı da memnun eden bi ortam oluşuyor.
  • baba jo  (22.03.17 17:42:29)