Kalıcı dövmeden önce geçici dövme yaptırmak

Yaptırmak istediğim bir dövme var ama nasıl duracağını tam kestiremediğim için önce dövmenin geçicisini yaptırıp içime sinip sinmeyeceğini görmek istiyorum. Beklediğim gibi durursa da kalıcısını yaptırırım dedim.

Şöyle bir soru,

Geçici dövmeler direk şablonlar üzerinden mi yapılıyor. Yoksa mesela istediğim çizimi geçici dövme olarak dövmeciye yaptırabilir miyim?

Ve tabi kalıcıdan önce geçici dövme konusunda ne dersiniz, mantıklı mı?

gayet mantikli.

  • baldur2  (21.03.17 14:08:06)
Geçici dövme denen şey kınaymış zaten ya biz cahildik biraz bu konuda sormuştuk, bizi yönlendirdi arkadaş sağolsun.
Her yer yapmıyor bir de o istediğiniz gibi düzgün geçici dövme olayını.
Kalıp halinde olup yapanlar var da oturuğ gerçeği gibi uğraşıp didinen zor bulursunuz.

Bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası zaten emin olmadığınız bir şeyse dövme yaptırmaya gerek yok.
Eminseniz de sıkılmazsınız.

Sıkılma ihtimaliniz varsa ne zaman olacağını bilemezsiniz ki 1 yıl geçici kullanıp 2. yıl gerçeğe döndürdünüz diyelim e sonra sıkılmayacağınızın yine garantisi yok.

İçinize sinen bir şeyse gidip yaptırın kalıcı olarak derim ben.
  • mutekebbir  (21.03.17 14:10:03)
transfer kağıdıyla yapınca mor renkle de olsa uzun süre duruyor. daha sonra onun üzerinden belki kalemle geçilebilir.

  • safepassage  (21.03.17 14:28:31)
Geçici dövme alerji yapabilir, hele ki dövme yaptıracağın bölgeye yapılırsa ve alerjin varsa o bölgeyi berbat edersin.

Geçici dövmede gölge vs ile kimse uğraşmaz, renk zaten tek (renkli yapanları gördüm nette ama yaygın mıdır bilmiyorum)

Dövmeci zaten boyunu ayarlar, ana hatlarını aydınger kağıdına çizip vücuduna aktarır. Beğenmesen, sağa sola alır, ebatlarını tekrar ayarlar.
  • kimlanbu  (21.03.17 15:06:44)