[]

laptopu cd rom düğmesinden açma

Lenovo z500 laptoptım var. çok saçma bi pozisyonda durmak zorunda kaldığı için bilgisayarın power düğmesine ulaşmakta güçlük çekiyorum. cd rom düğmesine basarak bilgisayarı açabilir miyim? Aramalarım sonucu bios'da INTEGRATED PERIPHERALS isimli bir yer bulamadım. bios ile ilgili olarak aşağıdaki linkte yer alan birinci girdide bulunan fotoğraflara bakabilirsiniz.
forum.donanimhaber.com 
Böyle bir şeyin mümkün olduğuna ihtimal vermiyorum. laptopların biosları genelde kırpılmış oluyor. bir çok ayara ulaşılamıyor.


  • bellbane  (21.03.17 00:47:35) 
cd ile değil ama tuş ile açmak mümkün olabilir. ben eski bilgisayarımı öyle açıyordum masa altına uzanmamak için. ama çok stabil değildi. deneme yanılma gerekebilir. bios ve google dan bakmak lazım.


  • tukenmez adam  (21.03.17 09:51:11) 
bazı bioslarda bir ozellik var, klavyeden belirli bir sifre yazınca açılıyor. belki işinize yarar.


  • safepassage  (21.03.17 11:37:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.