[]

mayıs'ta askere gitmek için geç mi kaldım

bu işlerden hiç anlamıyorum, bu yüzden bilen veya tecrübe eden arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

konu şu: internetten baktım mayıs'ta askere gidebilmek için sanırım şubat'ın sonuna kadar tecili bozdurmam gerekiyormuş. doğru mu anlamışım? şu anda tecilli olduğum için mayıs'ta askere gitme şansım hiçbir şekilde yok mu?

teşekkürler.

 
malasef geç kaldınız.

31 mayısa kadar başvurursanız ağustos celbinde gidersiniz
  • blue eyes white dragon  (20.03.17 21:43:22) 
mayıs kaçtı aynen.


  • biergarten  (20.03.17 21:47:05) 
peki son güne bırakmam fakat varsayımda bulunup 30 mayıs'ta tecilimi bozdurdum diyelim ağustos celbinde yine de kesin olarak giderim askere değil mi?

en kötü ihtimal orada 6 aylık bir vakit kaybı yetmiyormuş gibi bir de askere gitmek için bekleyerek vakit kaybı yaşıyoruz.
  • bilgedenfsaa  (20.03.17 21:47:47) 
kısa dönemseniz yüksek ihtimal gidersiniz ama son güne bırakmamakta fayda var. siz bozun tecili ağustosta gidicem deyin şimdiden şubede. eğer vazgeçerseniz yine tecil edebiliyorsunuz zaten.


  • biergarten  (20.03.17 21:58:15) 
bilmiyorum ama ne yapın edin askere yazın gidin. ben öyle yaptım çok rahat ettim. kışın askerlik tam bir zulümmüş öyle diyorlar.sıcağa çare var ama soğuk adamın anasını ağlatır.


  • AWD  (21.03.17 00:51:13) 
askere gitmek için en güzel celp ağustos ve kasım celpleridir. acemilikte geçen mayıs ve haziran ayları hiç bir yerde çekilmese de bu 2 celpte havaar soğumaya ve ortam sakinleşmeye başlar. ayrıca birliklerde tayin dönemlerinden sonra taşlar yerine oturmaya başlayacağı için kendini göstermeye çalışan fevri komutanlardan çok, birliğine alışmış ve düzen tutturmuş komutanlarla muattap olursunuz.

forumdonanımhaber başlıkları askerlik celp dönemlerini takip etmek için şahane yerler.
  • rain when i die  (21.03.17 01:50:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.