KPSS Girmeli Miyim Sizce?

İletişim fakültesi gazetecilik çıkışlıyım. Şu an devam eden kpss kayıtları var malumunuz. Kaydolma diyor pek çok arkadaş, çünkü sadece TRT'de işe girebilirmişim ve kontenjan açmıyorlarmış açtıkları zaman da başka kriterler devreye giriyor (?) dediler. Ben zaten TRT'de çalışmak istemiyorum, farklı bir alanda örneğin bankacılıkta işe girmem mümkün mü bu sınava girerek, yoksa senin bölümün sadece iletişim TRT dışında şansın yok mu diyorsunuz? Bir yol gösterin bana arkadaşlar.

Bankalar kamu kurumu değil. KPSS ile adından da anlaşılabileceği gibi sadece kamu personeli olabilirsiniz. Her bankanın kendi personel alım sınavı oluyor genelde. Yazarlık kabiliyetiniz varsa dergilerde de çalışabilirsiniz. Radyolarda bile çalışma şansınız var teorik olarak.

  • dissendium  (20.03.17 22:07:59)
Farklı alan var ama bunlar çok az kişi alıyor. Bir öğretmen arkadasım girmişti. Öğretmenlik dışında herkesin girebildiği kısma çok az kontenjan ayırıyorlar. Arkadaşımın dediğine göre 85 üstü puan gerekiyordu.

  • patatesli yumurta  (20.03.17 22:08:19)
4001 kadroları var. herkesin başvurabildiği. başvurun. bankalr da kamu gibi kpsss istiyor.

  • 4seneayniyerdeduramam  (20.03.17 22:35:01)
4001 bu sene için değil, çift yıllar için geçerli.

  • blue eyes white dragon  (20.03.17 22:42:19)
4001'den memur olursun. ya da 95+ kpss, 95+ dil puanlarınla bakan torpili bularak bygem, rtük gibi yerlere başvurabilirsin.

  • snowman  (21.03.17 12:58:40 ~ 12:58:52)