hani bir site vardı... (nasıl açıklayacağım bilmiyorum.. )

selam,

hani aracı olan da yolcu olan da;
"şu tarihte şu güzergahtan şuraya gideceğim" diyordu.
ve rotaları kesişiyorlarsa birlikte gidiyorlardı.

adı neydi o sitenin?

kullanan var mı ve güvenilir mi?

**
(bugün kedimi zeytinburnu'daki veterinere götürdüm, yollarda canımız çıktı. çok korktu, fena oldu kedicik :(

perşembe sabahı da götürmem lazım, detaylı tahlil için taze kan (veya idrar) almaları lazımmış.)

en azından yakın bir yere kadar gidecek birilerini arıyorum..

Birliktegidelim.com
Ama hala calisiyor mu bilmiyorum

  • kassiopeia  (20.03.17 21:39:44)
blablacar var da şehir içi giden görmedim hiç. güvenilir derken? evi arabayı üstüne mi yapasın var?

  • cekilmis gayfe  (20.03.17 21:41:02)
sözlükte blablacar'a baktım, tahmin ettiğim şeyleri gördüm.

@cekilmiş gayfe, elimde kedi taşıma kutusu ve içinde kediyle tek başıma sabahın köründe başıma bir şey gelir mi anlamında söylüyorum. malum burası türkiye....

çok iyi niyetlilere söyleyeyim;

bir kaç yıl önce küçükyalı'da caddeye paralel bir sokakta akşam 7 civarı kocaman cami wc'sinde maskeli eli silahlı birinin saldırısına uğradım, kafamın arkasında silahın kabzasını vurarak oluşmuş 2-3 cm genişliklerinde 12 adet delik ve dikiş var(dı). quentin tarantino filmlerindeki kanların abartı olmadığını gördüm yaşadım... ve artık saniyeler içinde bile her kadının başına her şeyin gelebileceğini çok iyi biliyorum...

bunları böyle saçma şakaları yapanların en azından bundan sonra bir saniyeliğine empati yaparlar belki diye anlattım...

bu ülkede bu tür işlerin kadınlar açısından başarılı olacağına asla inanmıyor(d)um. o yüzden ben yine kedimle otobüslerde sürünmeyi tercih edeyim en iyisi...

teşekkürler,
  • holy diver  (20.03.17 21:51:05)
kadınsanız türkiye'de blablacar kullanmanızı önermem.
taksiye binin, biraz para harcarsınız ama kafanız nispeten daha rahat olur.

  • luchetti  (20.03.17 22:41:16)
@luchetti, @krem peynir,

evet taksiyi düşünmeyi her zaman istiyorum ama mesafe az buz değil, (4. levent) çeliktepe'den zeytinburnu ;) teşekkür ederim.
  • holy diver  (20.03.17 23:13:19)