günde 50 sayfa vs haftada 1 kitap

Hayatım boyunca düzenli olarak kitap okumuş biriyim son 1-2 yıldır da iyice tepeye çektim vakit elverdikçe. Haftada 1 kitap bitireyim diyorum bu sefer 600-700 sayfalık kitapları yardırmak 200-300 lükleri de hafiften almak durumunda kalıyorum. Bu açıdan 5 sayfa yani yaklaşık günlük bir saat mantıklı geliyor. Diğer bir sorum da pomodoro tekniğiyle alakalı 5 dakikalık kısa molalarda okumak verimli olur mu bana verimsiz gibi geldi çünkü 3-4 sayfa okuyorsun bitiyor. 20-25 dakikalık uzun molada okumak daha uygun sanırım. Anlamadığım nokta da şu çalışma aralarında telefona baksam yorulmayan gözler kitap okurken kaan çanağına dönüyor ama telefonla uğraşmak istemiyorum.
Çok dağınık oldu 7-8 saattir fizik 2 çalışmama verin linç etmeden önce :)

pomodoro tekniği filan bilmiyorum da 1 haftada bi kitap bitiricem diye kasmanın ne anlamı var ki. skor için okuyomuşsun gibi olur, yeri gelir okuduğundan bişey anlamazsın belki bitiricem derken. bence çok saçma. illa bir düzene oturtayım diyosan günlük bi sayfayı yakalamaya çalışmak daha mantıklı.

  • tepedeki psychedelic adam  (20.03.17 20:50:39)
50-60 sayfa bence de ideal fazlası da zararlı olabiliyor kendimden biliyorum. Zaten arada kısa kitaplar da gelince haftalık 2-3 bile olur. Skor işine girmeden tadını alarak okumak gerek haklısınız ama 50 nin altına da düşmemek gerek :)

  • kaledekiyalnizlik  (20.03.17 20:53:15)