[]

tetanoz muammasi

ayagima civi batmasindan dolayi 3 doz asi yaptirdim. ilk ikisi 1 ay arayla, son asi da 6 ay arayla oldu. simdi bu sekilde mi oluyor bu asi dozlamasi ? ve bu asi ne kadar koruyor ? int de her kafadan bir ses cikmis
 
bahsettiğiniz şekilde aralıklı 3 aşı olduysanız 10 sene koruma sağlıyor. ha 2 sene sonra tekrar çivi batarsa nolur nolmaz deyip bir daha yaparlar :))


  • burty  (20.03.17 20:33:29) 
Son aşından sonra kirli yaralarda 5 yıl, temiz yaralarda 10 yıl.
Kirli yaralar kirli cisimlerle oluşmuş, parçalı, içi taş toprak dolu falan olur. Temiz yaralar da temiz işte.

Son aşıdan sonra 5 sene içinde ayağına tekrar çivi battı mesela, güvendesin. 10 sene içinde elini ekmek bıçağı kesti, yine güvendesin.
  • Lim5  (20.03.17 20:59:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.