yatakta bir şeyler okumak için ışıklandırma, ama nasıl??

yatakta yatarken bir şeyler okumak için loş bir ışıklandırma düşünüyorum ama işin içinden çıkamıyorum a dostlar.

en başta tavan ışığından nefret ederim, zaten tavandaki ampulü söktüm. iki tane şundan var odada
www.ikea.com.tr

bir tane klasik led şundan var
www.ikea.com.tr

diğerinde şundan 3 seçenekli dimmerli led ampul var(bu arada bilmeyenler varsa harika bir şey)
www.amazon.de

şimdi bu ışıklardan herhangi birini açıp yatakta bir şey okursam uyuyamıyorum. çok geliyor ışık.

nasıl aydınlatacağım bu dediğim durumda yatağı?

Kafa lambası nasil olur

  • delicevat  (19.03.17 22:46:36)
kafa lambası dediğin şu madenci feneri gibi olanlar mı?

onlar ya çok ışık veriyor ya da dandik oluyorlar, ek olarak kullanışlı değiller.
  • kurnaz  (19.03.17 22:49:54)
yatağın arkasına led şerit çeksem yansır mı oradan acaba?

  • kurnaz  (19.03.17 22:50:25)
led çok mantıklı + şık

  • hicgudu  (19.03.17 22:57:31)
mum yak.

  • manuel mandalina  (19.03.17 23:01:21)
Led lambali gözlük gibisi yok

  • steward  (19.03.17 23:04:25)
kindle paperwhite al :) Işıklandırma dereceleri her zevke ve ışığa uygun. Biraz overkill bir öneri ama düşünmeye değer.

  • whoosie  (19.03.17 23:07:57)
Şu altta linkteki baya iyi..

m.ikea.com.tr
  • fin  (19.03.17 23:21:08)
Power banka taktığım led ışık çok işimi görüyor. Işığı duvara veya tavana verip istediğim loşluğu ayarlayabiliyorum

  • efruz  (19.03.17 23:35:32)
@manuel mandalina

evde abartmıyorum 1000 tane tealight mum var. ama o çok az ışık veriyor, çok yakıncada gözüme gözüme giriyor alevi.

@steward
o nasıl oluyor hocam, bi link şeyapabilir misin?

@whoosie
hali hazırda kindle keyboard var canavar gibi çalışan, kıyamam değiştirmeye. ek olarak çıktı aldığım şeyler ya da kitapları okuyorum genelde.

@fin
o çok aydınlık gibi. ama tekrar bir kontrol edicem ikeada bunları.

@efruz
onu mutfakta kullanıyorum , yatakta denedim ama şimdilik efektif şekilde ayarlayamadım. klips lazım, alıp yaparım belki.
  • kurnaz  (20.03.17 00:00:49 ~ 00:01:19)
Ben serit led dosedim. Isigi sana yrtrcek kadarını kesip tavana yapıştır.

  • stavro  (20.03.17 00:06:45)
@spacking o nası ayakta duruyo ya zemine sıkıştıran bişey mi var göremedim tam

  • klar  (20.03.17 03:57:29)
@klar
masanın kenarına mengeneyle sıkıştırılıup sabitleniyor.
hani yatacaktın sen?
  • supermatik  (20.03.17 04:05:25)
@supermatik

5 dkya kapak kapanır :)

@kurnaz o 3lü şahaneymiş hakaten ya. nerden alırız burda onu? koçtaşta yok gibi görünüyor
  • klar  (20.03.17 04:06:50)
ben de mum ışığının titremesinden hoşlanmıyorum mesela. tealight çok az ışık verir yalnız. daha büyük, 3lü fitili olan mumlardan falan deneyebilirsin.

bende @spacking'in verdiği fotodakinin ayaklı olanı var. onun kafasını tavana çeviriyorum, tam da yatakta kitap okumalık ışık elde ediyorum.

senin ilk linkteki lambanın çanağının siyah ve ışık sızdırmaz olduğunu düşün. senin lambayı uyarlamak için siyah kartonu koni yapıp cama monte edip deneyebilirsin bence.

çok önerilen bi seçenek led olmuş ama ışığı bana çok yapay geliyor. gün ışığı kalitesinde led var mı ki?

özet: bence senin sorununu dolaylı ışık çözer. ışık kaynağını sen görme, duvara ya da tavana yansıyarak gelsin sana. böylece hem şiddeti azalır ve gözünü almaz.
  • manuel mandalina  (20.03.17 11:50:00 ~ 11:54:14)
  • jimicik  (20.03.17 11:53:50)