şahit yazılmaktan korkmak

bir yerde bir kavga olduğu zaman herkes kavgayı seyrediyor, polis gelince ise herkes çil yavrusu gibi kaçıştırıyor, kimse şahit olmak istemiyor. haklı bu yüzden haksız duruma bile düşebiliyor. insan gördüğü şeyi söylemekten neden korkar ki? bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersek ya o yılan bizi de sokarsa?

Sokuyor da bir gün emin ol.

  • giovanne  (19.03.17 17:57:33)
cezalar kendisini hakkiyla hissettirmedigi zaman korku başlar. suçlunun zaten yetersiz ceza alacagini bilen biri gelecek seferki kurbanin kendisi olacagini düşündugunden sahit olmaktan kaçınır. çünkü cezalar ibretlik degil.
adalet olmadiginda, güçlü olanin her zaman hakli oldugu fikri benimseniyor insanlar arasinda.
adalet aslinda, korkusuzluk demektir.
  • 1adam  (19.03.17 18:27:14)
kardeş neden korkar ki sorusunun cevabını öğrenmek için en yakın adliyenin ağır ceza mahkemelerinin (asliye ceza da olur) önüne git sabah 8'de otur izle kendin anlarsın zaten.

  • ada meltemi  (19.03.17 18:27:52)
çünkü türkiyede bok gib ibir adalet sistem ivar.

şahit olursan, karşısında şahit olduğun kişi yarın seni veya aileni öldürebilir veya başına bela olabilir.
hepsini geçtim, bir de çatır çatır mahkemelerde sürüklenip durursun şahit olarak.
  • tchuck  (19.03.17 19:11:11)