[]

Marine edilmis eti saklamak

Selamlar,
Bonfile et var, zeytinyagi kekik sarimsak sirke soya sosu vb seklinde marinasyon sosunun icinde duruyor, aksama yapmayi planliyordum ama yarin aksama ertelemem gerekti. Aksama kadar marine edip buzluga mi atmali, yarina kadar buzdolabinda dursa cok yumusamaz mi, hemen mi cikartayim, napayim? 
streç filmle kaplayın normal kısma koyun 1gün beklemesi lezzetine daha da çok etki edecektir hiç sorun olmaz


  • sabor  (19.03.17 14:10:49) 
Marinasyon icinde koyayim degil mi? Sirke de oldugu etin de bonfile oldugunu dusununce cok yumusayabilir diye dusunmustum?


  • gibicibicis  (19.03.17 14:12:25) 
Evet, marine edildiği sıvı içinde koy. Ağzını iyi bağla.
Et yumuşadıkça lezzeti artacak.

  • cakabo  (19.03.17 14:14:26) 
evet bonfile zaten çok yumuşak bir bölüm olduğu için hiç marine edilmeden bile saklanabilir bu tip ağır marinasyonu genelde kontrafile ve antrikot için tercih ediliyor ama lezzet katma açısından bonfileye de uygulanabilir tabi ki güzel de olur. benim önerim marinasyon ölçeğini azaltıp o şekilde 1 gün saklamanız.


  • sabor  (19.03.17 14:14:41) 
Ben hep bir gece öncesinde marinasyon yapmak zorunda kalıyorum. Bir gün gündüz yapıp akşam pisirmistim. Bu seferki farklı olmuş, neyini eksik koydun ki dedi erkek arkadaşım. Demek ki çok sorun olmuyor bir gün beklemesi.


  • fraise  (19.03.17 14:15:43) 
attım buzdolabına :) teşekkürler herkese


  • gibicibicis  (19.03.17 14:15:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.