Zenginlik sizin için yıllık kaç parayla başlar ?

Yılda bu kadar kazanırsam zenginim dersiniz ? Yani kaç para kazanırsanız zengin olduğunuzu düşünürsunuz ?

hesabını bilmiyorsam zenginim demektir.

  • basond  (18.03.17 15:06:58)
Para hesaplarını yapmadığım zaman zenginim derim.
Ne yazık ki basond+1

  • Playground Love  (18.03.17 15:14:01)
yillik elime calismadan 500-600 milyon dolar gecse yeterdi :)

  • monkey  (18.03.17 15:17:06)
ben sayı vereyim.

350.000 tl civarı yeter diyebilirdim. zor değil.
  • carabelli  (18.03.17 15:17:26)
Yılda 300-400 bin kazanan kişi zengindir.

  • harvey  (18.03.17 15:20:12)
300.000 tl

  • eksimeksi  (18.03.17 15:22:00)
parayı düşünmeden istediğini yapabilmektir bence. rahatlık olacak diye özel uçak almak mesela zenginliktir. bu para ile olan zenginlik.

zenginliğin başka bir göstergesi nüfuzdur. mesela bizde bir öğrenci vardı, elemanın 3 ayda bir 3-5 günlüğüne gittiği bir şehirdeki otel premium bir oda tutulmak istendiği zaman buna mail atıyordu, acaba şu tarihler arasında gelecek misiniz, odayı başkasına vermeyelim isterseniz diye. aynı elemanın dededen kalma şatosu var. derdi olduğunda tek telefonla çözebiliyor. bu zenginliğin başka türü. adam belki 10 milyonluk adam, çok zengin değil ama istediği zaman istediğini yapabiliyor.
  • kurnaz  (18.03.17 15:41:26 ~ 15:42:30)
orhan pamuk, eski istanbul sosyetesinde zenginlik denince kast edilen şeyin "hayatı boyunca çalışmasa da geçinebilecek kadar paraya ya da mülke sahip olmak" olduğunu anlatır, otobiyografisinde. yazar olmaya karar vermeden önce kendine bile çaktırmadan kendi durumunu da yoklamış, bir yazar olarak başarısız olsa bile ömrü boyunca parasız kalmayacağını mühendis kafasıyla hesaplamış, falan filan...

belki böyle anlaşılabilir.
  • filteria  (18.03.17 15:44:26 ~ 15:45:42)
Kisiden kisiye degismekle birlikte ABD'de yapilan bir arastirmaya gore aylik 25bin USD sinir sayiliyor.

Aylik 25bin USD ustundeki gelirin yasam tarzina pek bir etkisi olmuyormus.

Bana gore zenginlik hayatinda hicbir yerde (trafik dahil) sira, kuyruk beklememektir.
  • crown  (18.03.17 16:03:18)
Aylık 15 bin gelirim var 4 bin de kira gelirim kazandığım parayı harcayacak ne vaktim var ne isteğim iş hayatımda öyle bir yer tutuyor işte. 30 yaşındayım fakat 80 hissediyorum. Zenginlik ekonomik kaygı çekmeden hayatı yaşının getirdiği gibi yaşayabilmektir. Hiç çalışmadan yılda 50 bin tl türkiye şartlarında guzel para.

  • tito  (18.03.17 16:43:27)
milyor

  • stewie  (18.03.17 16:45:04)
Zenginlik rakama bakmaz. İhtiyacın olan her şeyi rahatç elde edebilmektir zenginlik.

  • a man alone  (18.03.17 17:39:30)